Overslaan en naar de inhoud gaan

Slechte cijfers grafimediasector

De omzet in de grafimedia-industrie is vorig jaar verder gedaald. De meer dan tien jaar geleden ingezette terugloop, gaat in versterkt…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Dat meldt branchevereniging in de jaarlijkse uitgave ‘Grafimedia in cijfers’. Meer dan 30 procent van de grafische bedrijven heeft vorig jaar een negatief bedrijfsresultaat geboekt. Bij nog eens bijna 30 procent waren de resultaten niet beter of slechter dan een jaar eerder.

related partner content for mobile comes here

De werkloosheid onder grafische werknemers is opgelopen tot het hoogste peil in meer dan twintig jaar. De slechtste prestaties komen uit de prepress-sector, waar 40 procent van de bedrijven negatieve cijfers boekte. In de drukkerij en zeefdrukkerij ligt dat op ruim 30 procent. Binderijen doen het iets beter maar hier meldt nog altijd ruim een kwart een negatief resultaat.

Het aantal eind vorig jaar bij de Kamer van Koophandel geregistreerde grafische bedrijven is met 3.555 ook weer vier procent gedaald vergeleken bij een jaar eerder. Iets meer dan 1.700 daarvan zijn ZZP-er die zich als drukker of met een ander grafisch beroep hebben laten registreren. Het aandeel ZZP-ers in de branche is daarmee verder opgelopen van 45,9 procent eind 2011 naar 48,1 procent een jaar later.

Vorig jaar zijn nog eens 96 grafische bedrijven – exclusief ZZP-ers – failliet gegaan. Dat is weliswaar minder dan in de drie voorafgaande jaren, maar dat komt volgens ‘Grafimedia in cijfers’ vooral doordat er na de golf faillissementen van de afgelopen drie jaar inmiddels aanzienlijk minder grafische bedrijven zijn.

In ‘Grafimedia in cijfers’ valt verder te lezen dat met name de binnenlandse omzet van grafimediabedrijven verder terugloopt. Die omzet ligt nu op minder dan 60 procent van het cijfer van rond het jaar 2000. De export door grafimediabedrijven is vorig jaar wel flink toegenomen, vooral naar de buurlanden Duitsland en België. Maar van buiten de EU wordt nog altijd aanzienlijk meer drukwerk ingevoerd dan de Nederlandse grafische wereld exporteert. Overigens is het een bekend gegeven dat slechts een beperkt deel van de grafische ondernemingen zaken doet met het buitenland.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in