Overslaan en naar de inhoud gaan

Nog steeds veel ergernis telemarketing

Ongevraagde telefonische verkoop is nog steeds een grote ergernis voor veel Nederlanders.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Dat blijkt uit het halfjaarbericht van , het informatieloket voor consumenten van de toezichthouders Consumentenautoriteit, Opta (Telecom) en kartelwaakhond NMa.

related partner content for mobile comes here

ConsuWijzer werd in de eerste helft van dit jaar ruim een miljoen keer geraadpleegd en dat leidde tot het downloaden van ongeveer 230.000 voorbeeldbrieven, die onder andere gebruikt kunnen worden voor een klacht bij een bedrijf. Telemarketing staat bovenaan het lijstje van de meest bezochte sites van Consuwijzer.

Opta heeft in de eerste helft van dit jaar 29 bedrijven aangesproken na klachten via ConsuWijzer en vier officiële waarschuwingen uitgedeeld. De Consumentenautoriteit doet onderzoek naar één bedrijf. Opta gaat over het , waar mensen kunnen melden dat ze niet gediend zijn van verkooptelefoontjes, en de Consumentenautoriteit treedt op tegen misleiding en agressieve verkoopmethoden.

Omdat de komst van het Bel-me-niet Register kan leiden tot een toename van verkopen via een voet tussen de deur heeft Consuwijzer een campagne gevoerd onder de naam DeurWijzer.

Na telemarketing toonden bezoekers van ConsuWijzer de meeste belangstelling voor informatie over garantie, energiebedrijven, sms-diensten en vliegreizen.

Bron: ANP.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in