Overslaan en naar de inhoud gaan

Creature Amsterdam (voorheen XXS) al na een jaar opgeheven vanwege uitblijvende groei

Candid heeft besloten 'volledig in te zetten' op Londen.
creature
Het team van Creature Amsterdam in 2022, v.l.n.r. Dan Cullen-Shute, Piet Hein Smit, Sanne Tolsma, Ruud Wanck
creature
Het team van Creature Amsterdam in 2022, v.l.n.r. Dan Cullen-Shute, Piet Hein Smit, Sanne Tolsma, Ruud Wanck

Creature Amsterdam, het bureau waarin XXS Amsterdam vorig jaar is opgegaan, is opgeheven. Het bureau opereerde vanuit twee vestigingen, Londen en Amsterdam; laatstgenoemde sluit hiermee zijn deuren. Dit heeft bureaugroep Candid zojuist bevestigd aan Adformatie

related partner content for mobile comes here

In mei 2022 maakte Candid bekend het Londense bureau Creature te hebben overgenomen om dit samen te voegen met XXS Amsterdam. De bureaus gingen samen verder als Creature Amsterdam, maar dat huwelijk blijkt nu van tijdelijke aard.

Mede door 'de uitblijvende groei van XXS Amsterdam en de steeds kleinere budgetten met betrekking tot creatie in de Nederlandse markt' heeft Candid nu naar eigen zeggen besloten om volledig in te zetten op Londen. De bureaugroep noemt de sluiting van reclamebureau XXS, opgericht in 1997 en overgenomen door Candid in 2019, een gevolg van de 'uitdagende marktomstandigheden in Nederland'. 

De oprichters van XXS, Piet Hein Smit, Jose Evers en Map van Arem, bleven in eerste instantie na de overname aan boord. In januari 2022 is de beslissing genomen om Sanne Tolsma samen met Piet Hein Smit de leiding over XXS Amsterdam te geven. 

Andere dienstverlening

Candid heeft eerder de Britse bureaus Brand Potential en Positive overgenomen. Rudiger Wanck, ceo Candid: 'Met de komst van Creature London vorig jaar hebben we de fundering gelegd voor verdere internationale groei, maar het heeft ons ook laten inzien dat de dienstverlening in het Verenigd Koninkrijk op het gebied van reclamebureaus van een dermate andere orde zijn, dat het in stand houden van een vestiging in Nederland niet de goede keuze is. XXS was al geruime tijd niet in staat financieel op eigen benen te staan. Uiteraard betreuren wij dit besluit.'

Personeel en klanten

Er waren op moment van sluiting van Creature Amsterdam nog twaalf mensen in dienst, zegt Wanck desgevraagd. 'Voor de medewerkers die nog werkzaam waren binnen Creature Amsterdam is er hard gezocht naar een passende positie binnen de andere bureaus van Candid, zowel in Nederland als in de UK. Echter konden wij helaas niet iedereen herplaatsen. Met de medewerkers die niet herplaatst konden worden, zijn we op een andere goede manier uit elkaar gegaan. Zoals je begrijpt zullen we hier, omdat dit voor hen allemaal een grote impact heeft gehad en met oog op privacy inhoudelijk verder niet op in gaan.' 

En wat gebeurt er met het klantportfolio? Wanck: 'Alle campagnes die nog voor april stonden gepland zijn door de medewerkers van Creature Amsterdam afgerond zodat de klanten van Creature Amsterdam zo min mogelijk ongemak ervaren aan onze beslissing. We hebben net als voor de medewerkers voor onze klanten gekeken of ze ergens anders binnen ons platform bediend konden worden. Een aantal internationale klanten werkt nu samen met Creature London en een ander deel van de klanten is ondergebracht bij andere bureaus van Candid voor zover dat passend was met betrekking tot de te leveren diensten en wensen van de klanten. Helaas hebben we van een aantal klanten afscheid moeten nemen, dit hebben we uiteraard met hen in goed overleg gedaan.'

XXS, voorheen XXS Amsterdam, werkte voor opdrachtgevers als Makro, Rode Kruis en NS. In 2019 nam XXS het digitale bureau Cogonez over. Het nieuwe bureau Creature Amsterdam won vorig jaar juni nog een pitch van BCC.

Ten tijde van de fusie vorig jaar zei Piet Hein Smit: 'Dat ons bureau na 25 jaar herboren wordt in Creature maakt dat we ons werk nu echt op grote schaal kunnen realiseren. Het is nooit mijn bedoeling geweest de bureaunaam XXS tot in lengte van dagen in de lucht te houden.’

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in