Overslaan en naar de inhoud gaan

Coca-Cola stopt #MakeItHappy campagne vanwege haattweets

Het frisdrankmerk werd het doelwit van pranksters, die quotes uit ‘Mein Kampf’ koppelde aan #MakeItHappy.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Er is iets misgegaan bij het weergeven van de video. Ververs de pagina om het opnieuw te proberen.

‘Vrolijke’ quotes uit Mein Kampf

De Amerikaanse blog zag dit echter anders. Het bedrijf creëerde een eigen Twitterbot, , die zinnen uit ‘Mein Kampf’ tweette en linkte aan de -hashtag, zodat de Coca-Colabot deze omzette in ‘vrolijke’ afbeeldingen.

Nadat de woorden ‘My father was a civil servant who fulfilled his duty very conscientiously’ werden omgezet in een piratenschip, verschenen er geen nieuwe berichten meer. Als reactie hierop besloot Coca-Cola de gehele campagne stop te zetten.

Een woordvoerder van Coca-Cola liet tegenover weten het ‘jammer te vinden dat Gawker de campagne beïnvloedde en er iets van maakte wat het niet was. Het bouwen van een bot om haat te verspreiden via onze campagne is een perfect voorbeeld van de negativiteit die we willen aanpakken.’

Max Read, redacteur van , reageerde in een blog dat &;de campagne van het frisdrankmerk op zichzelf al niet deugde&;. Read: &;Ook al gaat het om een plaatje van een hond, Coca-Cola probeerde in feite het vrije woord te controleren. Maakt dat van Coca-Cola een nationalistische beweging? Volgens Twitter wel.&;

Twitter kan online trollen niet voorkomen

Coca-Cola is niet het enige bedrijf dat de negativiteit op internet aanklaagt. Dick Costolo, CEO van Twitter schreef gisteren nog in een interne memo aan zijn personeel dat hij zich schaamt voor het feit dat Twitter het ‘online trollen’ nog niet kan voorkomen.

Headerafbeelding:

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in