Overslaan en naar de inhoud gaan

Black Friday drukt winst moeder MediaMarkt

Kortingenbonanza zorgt niet voor meer omzet en kannibaliseert winst
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

 Black Friday heeft een flinke hap genomen uit de winst van Ceconomy. Dat maakte het Duitse moederbedrijf van onder meer MediaMarkt vrijdag bekend.

related partner content for mobile comes here

De kortingen die het bedrijf gaf tijdens de uit de Verenigde Staten overgewaaide kortingenbonanza in november drukten niet alleen de winst, maar zorgden ook niet voor een significante omzetstijging. De recordverkopen op Black Friday en de dagen erna gingen ten koste van de belangrijke verkoopmaand december.

Ceconomy behaalde volgens voorlopige cijfers in het afgelopen kwartaal een aangepaste winst voor rente en belastingen van 260 miljoen euro. Dat was een jaar eerder in dezelfde periode nog 308 miljoen euro. Daarbij speelden ook extra kosten voor de afsplitsing van groothandelsbedrijf Makro een rol. De omzet steeg met 0,6 procent tot 6,9 miljard euro.

Het bedrijf tornt overigens niet aan zijn omzet- en winstverwachtingen voor het hele jaar. (ANP)

Foto: defotoberg / 123RF Stockfoto

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in