
Bij zoekmachinemarketing betalen adverteerders per klik op het zoekresultaat. Zoekmachines varen wel bij dit systeem, maar de laatste tijd komt er steeds meer fraude aan het licht. De klikfraude verontrust adverteerders en mediabureaus. Een onderzoek van de Search Marketing Professional Organisation (SEMPO) bracht aan het licht dat iets meer dan driekwart van de adverteerders (zowel in bedrijven als agentschappen) vindt dat men te maken heeft met een zekere graad van klikfraude.
Opmerkelijk is wel dat kleinere adverteerders en agentschappen veel sterker ervaren dat klikfraude een significant probleem is dan de grote adverteerders en agentschappen.
Uit de gegevens zou blijken dat 10 tot 20 procent van de betalende kliks gegenereerd wordt door personen die niet echt geïnteresseerd zijn in het geadverteerde product.
Vacatures
Specialist Online Marketing
FirdaAllround Communicatieadviseur (28-32 uur)
CTGBContent Creative- RTL Tonight
Banijay Benelux.comOndanks de negatieve ervaringen laat Search Engine Marketing een verdere stevige groei optekenen. Adverteerders verwachten in de loop van dit jaar 39 procent meer budget toe te wijzen aan SEM (Search Engine Marketing) in vergelijking met 2004, zo blijkt uit de enquête van de SEMPO. Bij 60 procent van de respondenten gaat het om een uitbreiding van een bestaand budget, anderen hebben een nieuw search marketing budget gecreëerd.
Merkbekendheid is het eerste objectief dat de adverteerders voor ogen hebben bij deze programma’s. De meerderheid (52 procent) is van plan om de search marketing zelf af te handelen en doet hiervoor dus geen beroep op een agentschap. Bij de kleinere bedrijven is het search marketing programma veel vaker een topprioriteit (in 50 procent van de gevallen) dan bij grotere bedrijven met meer dan 500 medewerkers (slechts in 32 procent van de gevallen). Wat wel vaak uit het oog wordt verloren, is de tijdsbesteding en de hiermee verbonden kosten van medewerkers die in het bedrijf verantwoordelijk zijn voor de opvolging van de resultaten van betaalde zoekopdrachten.
Bron: 6 minutes
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee