
Dat meldt de Volkskrant. De progressieve zender La Sexta is een van de drie commerciële tv-stations in Spanje en maakt programma's met een provocerende signatuur, vergelijkbaar met BNN in Nederland. In de drieluik 'Gered door de kerk' werd met humoristische sketches de spot gedreven met de Kerk.
De Christelijke activisten reageren verheugd op het besluit van Heineken om de reclamespot terug te trekken. Maar tegenstanders beschuldigen de bierbrouwer ervan te zwichten onder druk van 'groeperingen die de vrijheid van meningsuiting' dwarsbomen
Vacatures
Event Manager
Stichting Anne-BoCommunicatiemedewerker studentenwerving en -voorlichting
TU DelftClient Services Director - Media
Scheepens
Vivi Hollertt van Heineken maakt tegenover de Volkskrant duidelijk dat de reclame uit eigen overwegingen is geschrapt. “Respect voor de mens als het gaat om godsdienst staat bij ons
hoog in het vaandel. Niemand heeft ons gedwongen of zelfs ook maar opgedrongen de banden met La Sexta te verbreken,” aldus de zegsvrouwe.
Heineken en Fujitsu zijn van de lijst voor een boycot geschrapt omdat zij niet meer adverteren op La Sexta . Ook de Spaanse warenhuisketen El Corte Inglès en verzekeraar Seguros Ocaso hebben hun uitingen teruggetrokken. Andere grote bedrijven weigeren hun reclame in te trekken en staan nog op de ‘zwarte lijst’ van Hazte Oír.
Ondertussen is de actiegroep Pezonesblancos op internet een tegenoffensief begonnen, waarbij de bedrijven worden benaderd die hun advertentie hebben teruggetrokken. Inmiddels heeft ook deze actiegroep protestbrieven klaarliggen.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee