
Plus heeft een pitch uitgeschreven voor de selectie van een nieuw lead agency voor zijn reclame-uitingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de supermarktketen tegenover Adformatie.
Plus werkte sinds medio 2015 samen met reclamebureau Energize, dat onder meer een aantal goedgewaardeerde kerstcommercials voor de supermarktketen heeft gemaakt. Het afgelopen jaar legt Plus de focus op 'kleine ondernemers' in z'n commercials, die zijn ontwikkeld door de freelance-creatieven Jan-Willem Smits en Nico Akkerman. Met het uitschrijven van de pitch is deze samenwerking 'on hold' gezet, zegt Smits desgevraagd.
Vacatures
Communicatieadviseur
SamergoMedewerker communicatie
ZMGroepProject Communication Advisor
AMS InstituteEnergize niet in pitch
Energize op zijn beurt is door Plus niet gevraagd voor de pitch, aldus managing director Simone Ottenbros. De huidige samenwerking is 'beëindigd noch voortgezet', zegt zij. 'Overigens is het contact hartstikke goed, we hadden Plus vorige week nog op de koffie.'
De pitch werpt de vraag op welke bureaus er dan wel in de race zijn. Een aantal bekende namen zoals Alfred en TBWA valt af omdat zij al voor concurrerende supermarkten, zogeheten conflicting accounts, actief zijn. Diverse goed ingevoerde bronnen melden dat er twee bureaus in de laatste fase van de pitch zitten, te weten Ace en Indie. Beide bureaus laten desgevraagd weten dit geluid 'niet te willen bevestigen maar ook niet te ontkennen'. Of er een externe pitchbegeleider is betrokken, is niet bekend.
Nieuwe koers
Bij Plus is vorig jaar zomer een nieuwe 'organisatiekoers' ingezet, waarin de directiegebieden commercie en klant & formule zijn samengevoegd. Het heeft destijds geleid tot het vertrek van onder meer commercieel directeur Eric Leebeek (14,5 jaar bij de zaak) en marketingdirecteur Matthijs Moeken (één jaar in functie). Tegenwoordig staat Madelon Altena-Bogers aan het marketingroer van Plus.
In 2021 fuseerde Plus met Coop, wat leidde tot een organisatie met zo'n 550 winkels, waarmee Plus na Albert Heijn en Jumbo de grootste supermarkt van Nederland is. Vorig jaar schreef foodspecialist Olaf van Gerwen een tamelijk kritische column over Plus, dat volgens hem de positionering 'Goed eten' nooit had mogen 'weggooien'.
Er wordt bij Plus wel nog samengewerkt met Vijf890 (design), Giesbers Retail (instore) en Initiative (media). Maar daar moet binnenkort dus een themabureau aan worden toegevoegd.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word lid