Overslaan en naar de inhoud gaan

Noordwijk slaat volledig door in reputatiedenken na tv-optreden kritisch CDA-raadslid

Motie tegen het 'in een kwaad daglicht stellen' gemeente
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

De gemeenteraad van Noordwijk heeft vorige week een opmerkelijke motie van afkeuring aangenomen, gericht tegen het CDA-raadslid Lenie Zoetendaal. Zij werkte mee aan het tv-programma De Monitor en gaf daarin kritiek op het woningbeleid van de gemeente.  

related partner content for mobile comes here

De coalitiepartijen willen dat raadsleden  de gemeente niet meer in 'in een kwaad daglicht' stellen door de publiciteit te zoeken 

Spoeddebat voor spoedzoekers  

Het programma van Teun van der Keuken ging in op de woningnood in Noordwijk, waardoor het voor enkele gescheiden moeders onmogelijk is een betaalbare huurwoning te krijgen voor zichzelf en hun kinderen. 

Zoetendaal liet in het programma weten dat Noordwijk deze 'spoedzoekers' aan hun lot overlaat. De coalitiepartijen in Noordwijk waren not amused en in een spoeddebat gingen ze in op de imagoschade die de gemeente erdoor opliep. 

Volgens gemeenteraadslid Taetske Visser (Puur Noordwijk) was de actie van Zoetendaal bedoeld om Noordwijk in een kwaad daglicht te zetten. Ook zou ze onjuiste informatie hebben gegeven.  

Vooral een imago-kwestie

Dat laatste speelde minder een rol in het debat, het bleek de coalitiepartijen, waaronder GroenLinks/PvdA en D66, vooral om het imago van de gemeente te gaan. 

Raadslid Visser tijdens de behandeling van de motie: 'We zeggen alleen met elkaar dat we een actie die Noordwijk in een kwaad daglicht stelt afkeuren. Dat is het idee achter de motie.' 

Volgens Visser, maar ook burgemeester Jan Rijpstra, mogen raadsleden 'best kritiek hebben, maar niet op deze manier.' Rijpstra was ook verbolgen over het tv-programma, dat wethouder Salman 'tegen de afspraken in' hakkelend in beeld bracht.

Draaiboek en intimidatie

Volgens de burgemeester werkt De Monitor 'met een draaiboek om tot een bepaald resultaat te komen'. Rijpstra: 'De interviewer was intimiderend en kwam steeds dichter bij de wethouder staan, steeds dichterbij.'  

Hij vindt dat raadsleden moeten oppassen 'zich niet voor het karretje' te laten spannen. 'Ik vraag u als voorzitter van de raad: denk goed na wat u doet en hoe u het doet.'   

Dick Gutlich van D66 was er helder over waar het om ging: ' Los van de vraag of de feiten kloppen of de belevingswerelden verschillen', zei hij, 'is het niet gewenst om op die manier de gemeente Noordwijk in een minder fraai daglicht te stellen als we proberen de gemeente met 7 sterren in de hoogste regionen te brengen. Dan werkt zo'n uitzending contraproductief.'  

Hij noemt het niet verstandig of gewenst om op deze manier 'het beeld op landelijke televisie uit te dragen, omdat 'dit toch imagoschade voor de gemeente Noordwijk oplevert'. 

Niet onder indruk

Een meerderheid van de raad (GroenLinks/PvdA, D66, PUUR Noordwijk, Lijst Salman) stemde voor de motie:  

'Acties waardoor de gemeente Noordwijk in een kwaad daglicht wordt gesteld keuren zij nadrukkelijk af.'  

CDA-raadslid Lenie Zoetendaal was er weinig van onder de indruk en liet weten dat ze zich de mond niet zou laten snoeren.

Op Facebook plaatste ze een bericht: 'Hulde aan het team van de Monitor, aan Niels en Teun! Voor hun onderzoek en inzet!! Hoop dat jullie aandacht die duizenden spoedzoekers (veel) verder mag helpen! Tijd dat de landelijke politiek dit serieus gaat oppakken! 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in