Overslaan en naar de inhoud gaan

Boekreclame Kruidvat misleidend

De reclame van Kruidvat voor boeken met een hogere, niet bestaande ‘vergelijkbare winkelwaarde’ is misleidend.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Zo oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Omdat de bewuste uitgaven niet in de reguliere boekhandel verkrijgbaar zijn (geweest) en de vermelde hogere ‘vergelijkbare winkelwaarde’ een fictieve prijs is die (kennelijk) gebaseerd is op een schatting van adverteerder, ‘kan niet worden geoordeeld dat sprake is van een op objectieve wijze tot stand gekomen prijsvergelijking’. Ook wordt door deze wijze van reclamemaken een niet bestaand prijsvoordeel gesuggereerd.

related partner content for mobile comes here

Kruidvat is al eerder op de vingers getikt voor hetzelfde ‘vergrijp’. Daarom heeft de Commissie deze aanbeveling openbaar gemaakt.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in