Overslaan en naar de inhoud gaan

Kranten bezorgen populaire bijbaan onder jongeren?

Wat doe je als je moeite hebt om krantenbezorgers te vinden? Dan laat je onderzoek doen waaruit blijkt dat jongeren die een bijbaan hebben…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

'Omdat ze relatief snel geld verdienen in korte tijd en veel vrije tijd overhouden', staat er in het persbericht.

related partner content for mobile comes here

Het onderzoek is van TNS NIPO onder ruim 500 jongeren tussen de 15 en 25 jaar.

Kranten bezorgen staat in de top 3 van populairste bijbaantjes. Op de eerste plaats staat winkelwerk. (Dus eigenlijk had het dit onderzoek moeten financieren.)

Daarna volgen het rondbrengen van post en dagbladen. Jongeren geven aan het zelfstandig leren werken belangrijk te vinden in hun bijbaan.

Het onderzoek, uitgevoerd in opdracht van De Nederlandse Dagbladpers (), wijst verder uit dat de meeste jongeren (ruim twee derde) de beloning als belangrijkste aspect van hun bijbaan zien. Daarnaast geeft ruim de helft aan het belangrijk te vinden leuke collega's te hebben.

Jongeren die een bijbaan als krantenbezorger hebben of gehad hebben, noemen als aantrekkelijkste kant dat ze snel klaar zijn en veel vrije tijd overhouden (40 procent). Jongeren met een andere bijbaan hebben significant meer moeite met de lange werkdagen. De krantenbezorgers noemen ook de extra inkomsten aan het einde van het jaar als pluspunt (35 procent).

Als het gaat om het opdoen van werkervaring noemen de ondervraagde jongeren het zelfstandig werken als belangrijkste aspect (41 prcoent).

Daarna volgen het omgaan met geld (32 procent) en het samenwerken met collega's (30 procent). De grote meerderheid (85 procent) geeft aan dat ze zelf voor hun bijbaan hebben gekozen.

Daarbij wordt 7 op de 10 jongeren gestimuleerd door zijn of haar ouders om een bijbaan te nemen. Van de jongeren geeft 70 procent aan plezier te hebben in zijn of haar bijbaan.

Ik krijg op mijn thuisadres drie kranten, maar geen van deze wordt bezorgd door jongeren. Het zijn altijd mannen uit verre landen die de krant bezorgen.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in