
Publicis Groupe neemt Lotame over, een onafhankelijk data- en ID-technologiebedrijf. Het plan is om Lotame te integreren in datamarketingtak Epsilon dat vijf jaar geleden werd overgenomen. Epsilon is een sterke pijler onder de groei van Publicis de laatste jaren.
De overname moet de technologische voorsprong van Publicis in het snel veranderende digitale reclamelandschap aanzienlijk vergroten, meldt de holding zelf. De individuele consumentenprofielen worden met de stap uitgebreid van de huidige 2,3 miljard naar 4 miljard en een 'wereldwijde dekking van meer dan 90 procent van de online consumenten'.
Vacatures
Medewerker communicatie
ZMGroepProject Communication Advisor
AMS InstituteClustercoördinator Energiezuinig Wonen
Milieu CentraalHoeveel Publicis voor Lotame betaalt, wordt niet bekendgemaakt. Wel zegt topman Arthur Sadoun dat het concern het afgelopen halfjaar zo'n 1,5 miljard euro heeft geïnvesteerd in data en tech.
Nederland
Voor de Nederlandse tak van Publicis betekent het een versterking van de 'Power of One'-aanpak, zegt ceo Isabelle Dacz. 'In onze “Power of One”-aanpak speelt data een essentiële rol. Door de toevoeging van Lotame versterken we de impact die onze media-, merk- en social specialisten kunnen maken, zodat we onze klanten nog effectiever kunnen bedienen.’
Joris Garritsen. chief data & product officer Publicis Nederland, voegt daar aan toe: 'Dit sluit perfect aan op onze bestaande infrastructuur. Lotame verrijkt onze Epsilon-data nog verder, waardoor we AI met nog uniekere input kunnen voeden en zo nog gerichter kunnen inzetten voor creativiteit, productie en media.’
5 miljoen profielen
Voor Nederland omvat de overname van Lotame en integratie in Epsilon nagenoeg 5 miljoen unieke actieve profielen die 'voldoen aan de criteria van specifieke doelgroepdefinities'.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word lid