Overslaan en naar de inhoud gaan

Btw op kunst omhoog

De btw op podiumkunsten en kunstvoorwerpen gaat per 1 januari gewoon omhoog van 6 naar 19 procent.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Een ultieme poging van vijf oppositiepartijen in de Tweede Kamer om de verhoging een jaar uit te stellen, strandde donderdag op een afwijzing van de regeringspartijen VVD en CDA en gedoogpartij PVV. Ook de ChristenUnie en de SGP stemden tegen het voorstel. De verhoging van de btw op kaartjes voor theater, toneel, concerten en musicals en die op antiek en kunstvoorwerpen moet het kabinet 90 miljoen euro opleveren.

related partner content for mobile comes here

De VVD wilde eerder wel kijken naar alternatieven voor het kabinetsplan, maar hield uiteindelijk toch vast aan de verhoging. De oppositie reageerde bijzonder teleurgesteld. Vijf keer werd de coalitie een handreiking gedaan, zei D66-leider Alexander Pechtold en volgens hem moest het op een belastingplan van 200 miljard euro toch mogelijk zijn om een post van 90 miljoen te wijzigen. Hij stelde dat VVD en CDA zich niet vrij voelden om tegen de wil van de PVV in te gaan.

PvdA, D66 en GroenLinks riepen de Eerste Kamer op zeer kritisch naar het belastingplan 2011 te kijken. Veel hoop voor de kunstsector biedt dat overigens niet. De PVV is weliswaar niet vertegenwoordigd in de Eerste Kamer, maar VVD en CDA hebben daar samen met de ChristenUnie en de SGP, die de btw-verhoging ook steunen, een ruime meerderheid van 41 zetels.

Maandag wordt de culturele protestmanifestatie tegen de plannen van het kabinet in de Heineken Musical Hal integraal op Nederland 2 uitgezonden. De uitzending is een samenwerking van de EO, Avro, VPRO, Vara en de NTR. De bijeenkomst, die Leve de beschaving! is gedoopt, vormt de climax van drie actieweken tegen de voorgenomen bezuinigingen van Rutte 1. Freek de Jonge presenteert het evenement.

Bron: ANP.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in