Overslaan en naar de inhoud gaan

Nederlandse reclamemarkt herstelt sneller dan verwacht

Er is een onverwacht snel herstel van de Nederlandse reclamemarkt, meldt GroupM.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Na een slap begin was er in het tweede kwartaal een duidelijke trendbreuk zichtbaar, meldt Het .

related partner content for mobile comes here

Trading director Wim van der Peet van GroupM zegt dat de reclamebestedingen zich de afgelopen drie maanden over de hele linie herstelden. In de reclame-abri's ziet hij de bestedingen 'exploderen' met meer dan 30 pct, vergeleken met een jaar eerder. De groei op tv ligt volgens Van der Peet rond de 8 pct, bij radio iets minder dan 8 pct en bij de dagbladen 6 pct. Alleen de tijdschriftenmarkt profiteert niet. Die blijft behoorlijk achter. Cijfers over online groei noemt hij niet in het FD.

De groei van de hele Nederlandse reclamemarkt is ongeveer 6 tot 8 pct en zal zich de rest van het jaar in hetzelfde tempo voortzetten, verwacht Van der Peet. Financieel dienstverleners en autofabrikanten beginnen weer voorzichtig met advertenties. Die verschuiven nog wel steeds naar actiereclames om meer te verkopen.

Het duurt nog wel een aantal jaar voor de reclamebestedingen weer op hun oude niveau zijn, verwacht Van der Peet. De markt heeft in 2009 een kwart ingeleverd. Hij houdt er rekening mee dat adverteerders terughoudend blijven door onzekerheid over de kabinetsformatie.

Bron: Het Financieele Dagblad.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in