Overslaan en naar de inhoud gaan

Steeds meer marketeers jagen op baan ceo

Het zelfvertrouwen onder de hoogste marketingbazen neemt toe. Een groeiend aantal cmo’s zegt ceo te willen worden, aldus een studie van…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Voor de studie ondervroeg Forrester 212 consumenten-marketeers en  business-marketeers. Van hen gaf zo&;n 40 procent aan  als volgende loopbaanstap  ceo te willen worden. Dit is opmerkelijk en volgens Forrester  een &;heel ander beeld&; in vergelijking met twee jaar geleden, toen de vorige editie van de enquête werd gehouden.

related partner content for mobile comes here

Toentertijd bleek een  meerderheid van de marketingbazen ambities had  om consultant te worden of zijwaarts te verhuizen naar een groter merk. Ze wilden   aanzienlijk minder vaak  een stap omhoog in de hiërarchie  maken.

Beter voorbereid

De verschuiving komt omdat de cmo’s menen  dat ze door hun uitgebreide rol nu beter zijn voorbereid  voor het leiden van een bedrijf. Zo&;n 91 procent meent  dat zij strategische ervaring voldoende heeft  om te onderneming nu te kunnen leiden, terwijl 72 procent de algemeen management-vaardigheden als reden geeft waarom ze de ceo-rol kan vervullen.

 ‘Cmo laten  zichzelf steeds meer gelden als zakelijke leiders’, aldus  Forrester-analist Sheryl Pattek tegen MarketingWeek. Ze waarschuwde echter wel dat ze  hun kennis van het bedrijf moeten vergroten en dienen te bouwen aan vertrouwen om hun invloed uit te breiden. Ook moeten ze zich meer verdiepen in data-analyse en het gebruik van technologie.

Om de customer journey te begeleiden, zal de CMO  technologie effectief moeten inzetten  om bruikbare inzichten te verkrijgen die noodzakelijk zijn voor zakelijke groei’, aldus  Pattek.​

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in