Overslaan en naar de inhoud gaan

'Vergelijkingssites energie niet onafhankelijk'

Lang niet alle websites die zich voordoen als vergelijkingssite voor energietarieven, zijn onafhankelijk, concludeert…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

NMa deed onderzoek naar de onafhankelijkheid van de vergelijkingssites voor energietarieven. Volgens de waakhond zijn sommige sites verbonden met een beperkt aantal leveranciers. 'Wij vinden dat deze websites hier een vermelding over moeten opnemen en zich niet langer mogen voordoen als neutrale prijsvergelijkers, want dat zijn ze niet', zegt bestuurslid Jaap de Keijzer. De NMa wijst erop dat consumenten steeds vaker gebruikmaken van websites die tarieven en voorwaarden voor energiecontracten vergelijken.

related partner content for mobile comes here

De sites die wel objectief zijn, zijn volgens de NMa een goed instrument voor consumenten die willen overstappen. 'Bovendien zijn de beste actiekortingen vaak op deze websites te vinden.' De toezichthouder onderzocht de kwaliteit van de websites van oktober vorig jaar tot en met juni van dit jaar met behulp van mysteryshoppers.

Verder komt uit het NMa-onderzoek naar voren dat de communicatie tussen energiebedrijven en de (potentiële) klant te wensen overlaat. 'Ongeveer drie kwart van de mysteryshoppers die de NMa tijdens het onderzoek heeft ingezet, herkent de beloofde aanbieding niet in het aangeboden contract.'

Dat kan onder meer komen doordat andere benamingen worden gebruikt. 'Ook bevatten contracten soms nauwelijks informatie of te veel informatie door tarieven te vermelden die niet op de klant van toepassing zijn.' Daardoor krijgen klanten het idee dat ze niet krijgen waar ze voor getekend hebben. 'Hier ligt een schone taak voor de energieleveranciers om dit te verbeteren', aldus De Keijzer.

Op de site staan vergelijkingssites die wel deugen.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in