Overslaan en naar de inhoud gaan

'Drankindustrie blokkeert maatregelen'

De drankindustrie weet in gesprekken met de ambtelijke top van het ministerie van Volksgezondheid over de aanpak van drankmisbruik van…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Dat meldde Nova vrijdagavond. De tv-rubriek baseert dat op interne stukken die in haar bezit zijn gekomen via een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB). Het ministerie bestrijdt de uitspraken van het programma op alle vlakken.

related partner content for mobile comes here

Nova stelt dat er in plaats van een reclameverbod een door de industrie bedachte slogan is gekomen die jongeren van de drank af moet houden. Volgens het ministerie is de kreet inderdaad door de industrie bedacht, maar door een onafhankelijk onderzoeksbureau getest. Na een positief advies is de minister akkoord gegaan.

Een ander voorbeeld van de 'macht' van de alcoholbranche is volgens Nova dat de onder jongeren populaire Breezer goedkoper is geworden. Het ministerie benadrukt dat dit niet te wijten is aan de minister, maar aan de Kamer die een voorstel tot accijnsverhoging heeft tegengehouden.

Topmannen van Heineken en Bacardi en de horeca zouden regelmatig met topambtenaren van VWS overleggen. Dat gebeurt op het ministerie, maar ook wel bij Heineken en Bacardi (ANP).

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in