Overslaan en naar de inhoud gaan

'Sponsoring door Saudi Aramco is een middelvinger naar het vrouwenvoetbal', zeggen 106 profvoetbalsters zelf

Het oliebedrijf vernietigt de planeet en heeft als Saudische onderneming niets op met lhbti-relaties, schrijven de profvoetbalsters.
FIFA Saudi Aramco via Shutterstock
© Afbeelding: Shutterstock
FIFA Saudi Aramco via Shutterstock
© Afbeelding: Shutterstock

Ruim honderd vrouwelijke profvoetballers roepen wereldvoetbalbond FIFA op om zijn lucratieve sponsordeal met Saudi Aramco te beëindigen. Zij doen dat in een maandag gepubliceerde brief. 'Sponsoring door Saudi Aramco is een middelvinger naar het vrouwenvoetbal', stellen zij. Het gaat om profvoetbalsters uit 24 landen. De sponsorovereenkomst tussen FIFA en de oliegigant uit Saudi-Arabië werd in april dit jaar aangekondigd.

related partner content for mobile comes here

Onder de 106 ondertekenaars bevinden zich onder anderen de aanvoerders van de nationale vrouwenelftallen van Canada, Italië en Kroatië. Ook Oranje-aanvoerder Vivianne Miedema ondertekende de brief. Net als de Nederlandse internationals Tessel Middag en Loes Geurts. Verder zetten bijvoorbeeld de voormalige aanvoerders van de nationale elftallen van de Verenigde Staten en Afghanistan hun handtekening onder de brief.

'Fifa is cheerleader van Saudi-Arabië'

De ruim honderd profvoetbalsters, die samen meer dan 2300 interlands speelden, roepen de FIFA op om zijn partnerschap met het oliebedrijf, dat voor ruim 98 procent in handen is van de Saudische overheid, te heroverwegen in het licht van de schendingen van de mensenrechten door dat land, zeker ook ten aanzien van vrouwen. In de brief vragen de ondertekenaars zich bovendien af hoe lhbti-spelers, "van wie velen helden zijn in onze sport", Saudi Aramco nu ooit kunnen promoten, aangezien Saoedi-Arabië lhbti-relaties criminaliseert.

Daarnaast roepen de speelsters de FIFA ook op om de sponsorovereenkomst te heroverwegen in het licht van de belofte van de wereldvoetbalbond om klimaatverandering tegen te gaan. In de brief schrijven de speelsters daarover: 'Tot slot is Saudi Aramco, als het grootste staatsolie- en gasbedrijf ter wereld, een van de bedrijven die de meeste verantwoordelijkheid dragen voor het verbranden van de toekomst van het voetbal. Het voetbal over de hele wereld wordt vernietigd door extreme hitte, droogte, branden en overstromingen. Terwijl wij allemaal opdraaien voor de gevolgen, harkt Saudi-Arabië zijn winsten binnen. Met de FIFA als cheerleader.'

'Deze brief laat zien dat we dit als spelers niet willen steunen en accepteren binnen het vrouwenvoetbal', aldus Oranje-aanvoerder Miedema. 'Het is simpel: deze sponsoring staat haaks op FIFA's eigen beloften als het gaat om mensenrechten en de planeet'.

(Bron: ANP)

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in