Overslaan en naar de inhoud gaan

De echte slag die Apple maakt heet MobileMe

Afgelopen 22 mei presenteerde Christian Lindholm op The Web and Beyond zijn visie over social computing. Hij illustreerde dat aan de hand…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Afgelopen 22 mei presenteerde op zijn visie over social computing. Hij illustreerde dat aan de hand van de die hij een gouden toekomst voorspelde. Dat zou wel eens kunnen worden als Apple heeft geboekt. Gisteren heeft Apple weer een sprong voorwaartst gemaakt. En dan doel ik niet op de nieuwe iPhone die alles doet wat werd verwacht, maar op het nieuwe . Hiermee zet Apple een nieuwe standaard in cloud computing en boort daarbij een nieuwe geldstroom aan.

related partner content for mobile comes here

Wat doet MobileMe? Het brengt al je data naar de cloud. Dat betekent dat alle gegevens die je beschikbaar wil hebben als je je mobiele leven leeft, altijd bij de hand hebt. Denk aan afspraken of contactinformatie. Maar ook foto's die je maakt. En met 20 Gig opslagcapaciteit kun je ook heel wat documenten in de cloud stoppen.
Maar het doet nog meer dan het beschikbaar maken. Het synchroniseert alles ook continu tussen alle devices. Een afspraak maken op je werk-PC wordt direct zichtbaar op je iPhone.

De belangrijkste sprong voorwaarst die wordt gemaakt zit in de gebruikservaring. Daar ligt Apple's kracht altijd al; kijk naar wat ze met de telefoon-ervaring op de iPhone hebben gedaan. MobileMe is een web-gebaseerde omgeving die exact te gebruiken is als een desktop applicatie. Met dingen als verslepen van bestanden of het browsen door foto's.

Met de introductie van MobileMe voegt Apple iets wezenlijks toe aan de iPhone; naast always online zijn we ook altijd always insync. MobileMe moet een belangrijk onderdeel worden van het verdienmodel van Apple. 99 dollar per jaar kost het. Daarmee is de prijsverlaging van de iPhone van 200 dollar al weer een beetje terugverdiend.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in