Overslaan en naar de inhoud gaan

‘Rutte populairst in social media, Wilders domineert online buzz’

De populariteit van PVV-voorman Geert Wilders op social media heeft nauwelijks enige schade opgelopen door zijn gedoogsteun aan het Kabinet…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Het social media onderzoeksbureau analyseerde ruim 1,5 miljoen politieke uitingen in social media tijdens de eerste 100 dagen van de regeerperiode van Mark Rutte.

related partner content for mobile comes here

Ook de interne verwikkelingen en het lopende proces hebben volgens de analyse overwegend geen grote invloed gehad op het sentiment ten opzichte van de PVV en PVV-leider Geert Wilders tijdens de gedoogsteun aan Rutte-I. De populariteit van Wilders lijkt op social mediagebied zelfs redelijk onaantastbaar na de reeks van incidenten. Hoewel het percentage positieve uitingen omtrent Wilders ten opzichte van vóór 14 oktober 2010 licht is gezakt van 15 naar 14%, daalde eveneens het aantal negatieve uitingen van 41 naar 34%, ondanks de enorme strubbelingen binnen zijn partij, de PVV. Wilders domineert de online politieke buzz: 66% van de uitingen over de kopstukken van de regeringspartijen ging over hem.

VVD-leider Mark Rutte spint qua populariteit garen bij zijn premierschap: hij wordt in de sociale media het meest positief besproken van alle deelnemende partijleiders. Voorafgaand aan kabinetsdeelname was 18% van de uitingen omtrent Mark Rutte positief. Na 14 oktober in de eerste 100 dagen van het Kabinet dat zijn naam draagt, was 31% van de uitingen in social media lovend over de nieuwe premier. Opvallender volgens de onderzoekers is de daling van het aantal negatieve uitingen omtrent Rutte: slechts 10% van de uitingen in social media kan als negatief worden aangemerkt. Ook de VVD vaart wel bij regeren: men is in social media vooral neutraler (68 ten opzichte van 55%) gaan spreken over de liberale partij.

CDA-leider Maxime Verhagen komt er het minst goed vanaf. Hoewel het aantal negatieve uitingen in de eerste 100 dagen van Rutte-I daalde van 54 naar 39%, wordt de vicepremier van het CDA het meest negatief besproken van de drie leiders van de regeringspartijen en in totaal het minst besproken. In totaal kwamen de drie kopstukken van Rutte-I in meer dan 500.000 social media uitingen aan bod in de eerste 100 dagen van het kabinet.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in