Overslaan en naar de inhoud gaan

Koffie concurrent frisdrank

Frisdranken leggen het in de Verenigde Staten langzaam af tegen andere dranken zoals koffie, zo blijkt uit onderzoek van IBISWorld.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Tien jaar later zien we andere cijfers: consumptie van frisdrank is 40 procent gedaald qua omzet, koffie laat een groei zien van 50 procent.

Volgens IBiSworld zijn hier vier redenen voor.
1. Gezondheid. Frisdrank met suiker heeft te lijden onder de behoefte aan gezondere producten. Consumenten stappen over naar goedkopere merken en vragen vaker naar suikervrije frisdrank, kleinere flessen en alternatieve dranken, zoals het sterk in aandeel groeiende energiedranken.

2. Amerikanen drinken 681 liter vocht per jaar. Het is niet zo dat zij meer gaan drinken, dus als andere dranken vaker gedronken worden, gaat dat ten koste van de gesuikerde frisdranken.

3. Na de sterke groei van koffieconsumptie de afgelopen twintig jaar (door onder andere Starbucks) is er geen sterke groei meer, maar jongeren zullen nog altijd koffie gaan drinken en als het economisch beter zal gaan, zal de (duurdere) koffie populair blijven. Onderzoeken als ‘suiker in frisdranken is slecht voor je en ‘geen kwalijke effecten bij het drinken van koffie’, zorgen ervoor dat jongeren vaker koffie drinken.

4. Het gaat niet alleen om steeds duurdere koffiedrankjes, maar de koffieprijs stijgt zelf ook, wat goed is voor de omzet.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in