Overslaan en naar de inhoud gaan

Adidas: Be-the-difference or Bet-the-difference?

Onderschat nooit het belang van context in situational marketing.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Ik, net als alle andere voetbalfanatici had het voorrecht om afgelopen zaterdag via Ziggo naar ‘El Classico’ te kijken en me te verkneukelen hoe het pedante Real werd afgeserveerd door het Tiki-Taka-voetbal van Barcelona. In zo’n wedstrijd heb je uiteraard alleen maar oog voor de bal, maar als reclamefan kijk ik ook graag naar de billboards.

related partner content for mobile comes here

Vaak zijn het merken, die aan hun awareness werken. Beko had borden vol. Beko? Ja, u weet wel van die vaatwasmachines. Voor schone bill-borden dus (uiteraard wist ik zelf ook niet wat Beko was, dus heb dit even moeten opzoeken). Of het zijn merken, die zich graag met voetbal associëren, zoals de Nikes en Adidassen van de wereld.

Mijn blik viel op een billboard, wat continue terugkwam, . Tenminste als menig voetbalfan maakte ik direct die zin Bet-the-difference. Hoe dit komt? Nou, elke fervente voetbalfan kijkt ook naar Premier League voetbal.

En doordat de Premier League een mondiaal televisiefestijn is en Britten en Chinezen erg van gokken houden, krijg je daar wekelijks reclameborden met allerlei variaties op gokken (‘bet’) om je oren:

  • Betwin;
  • Unibet;
  • BetFair;
  • Bet365;
  • BetFred;
  • Etc.

Foto: - Tijdens ReaBar was het billboard zwart/wit en zonder &;Los Angeles&;, maar net als onderstaand zonder Adidas-logo

Oftewel, mijn geheugen was in de situatie “voetbalwedstrijden op tv” al geprimed op ‘Bet’ en las niet dat er ‘Be’ stond (ook al omdat ik nergens het Adidas-logo zag). Hierdoor maakte ik de link van wedkantoren (=not for me) in plaats van met Adidas (=could be interesting).

Niet zo snugger?

Denk nu niet; deze blogger is niet zo snugger. Dat is wellicht zo, maar dan nog... Er zijn heel veel ‘niet zo snuggere kijkers’, want I am not so different... We zijn “luie” wezens en ons geheugen interpreteert en vult aan op basis van voorgaande ervaringen. En als dat acceptabel voelt, wordt niet heroverwogen: de zin voelde voor mij logisch, maar ik houd niet zo van gokken, dus negeerde ik het verder.

Jammer voor Adidas.

Met dit soort situationele verschillen dien je als marketeer en reclamemaker elke keer weer rekening te houden. Òf je onderzoekt of hetgeen je wilt overbrengen ook daadwerkelijk overkomt. Dan voorkom je het niet optimaal vervullen van het aanwezige potentieel.

Kan via slimme online technieken, maar idealiter uiteraard in de context zelf (virtueel of real life).

Geen gokken, maar doeltreffen(d).

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in