Overslaan en naar de inhoud gaan

Actie Facebook en Twitter tegen misleidende berichten Trump over corona

Volgens een woordvoerder van Facebook is het de eerste keer dat het bedrijf een bericht van Trump verwijdert vanwege misleidende beweringen.
trump
© 123RF
trump
© 123RF

Het officiële Twitter-account van de campagne van de Amerikaanse president Donald Trump mag geen nieuwe berichten publiceren voordat het een tweet met misleidende informatie over het nieuwe coronavirus heeft verwijderd. Dat meldt The Washington Post met verwijzing naar een woordvoerder van Twitter. Facebook verwijderde woensdag al een bericht van Trump dat volgens het platform in strijd is met de regels over misleidende informatie over het nieuwe coronavirus.

In de Facebook-post had Trump een video gedeeld van een interview in het programma Fox & Friends van Fox News, waarin hij zei dat kinderen "bijna immuun" zijn voor het coronavirus. 'Deze video bevat onjuiste beweringen dat een groep mensen immuun is voor Covid-19, wat in strijd is met ons beleid rond schadelijke misleidende informatie over corona', zei een woordvoerder van Facebook. Dezelfde video werd gedeeld in het bericht dat Twitter verwijderd wil zien.

'Eerste keer'

Volgens een woordvoerder van Facebook is het de eerste keer dat het bedrijf een bericht van Trump verwijdert vanwege misleidende beweringen over het nieuwe coronavirus. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het besluit van Facebook.

Twitter ondernam al eens actie tegen berichten van Trumps account door waarschuwingen bij zijn tweets te plaatsen. Daarin zei Twitter dat de informatie die de president had gedeeld mogelijk onjuist is. Facebook, dat een maand lang werd geboycot door adverteerders, deed dat nog niet eerder. Of het daarmee gehoor geeft aan de oproep van Stop Hate for Profit, dat de boycot tegen haatberichten en nepnieuws organiseerde, is niet duidelijk. 

Inmiddels beslissen steeds meer adverteerders om hun activiteiten op Facebook weer te hervatten. Van de vier grote Nederlandse bedrijven die de techreus in juli hun rug terugkeerden, heeft alleen Unilever besloten de advertentiepauze voor te zetten.

 (ANP/Adformatie)

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in