Overslaan en naar de inhoud gaan

Plasterk: Pers moet vrij kunnen werken bij voorlichtingsbijeenkomsten AZC

Opnieuw journalisten geweerd van informatieavond
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

Minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken vindt dat journalisten in principe hun werk vrij moeten kunnen doen. Alleen specifieke redenen, zoals de veiligheid of als de ruimte te klein is, kunnen aanleiding zijn de pers te weren of niet iedereen binnen te laten.

related partner content for mobile comes here

Noodbevel tegen journalisten

Hij zei dat vrijdag naar aanleiding van het weren van pers bij een informatiebijeenkomst in Luttelgeest over een nieuw asielzoekerscentrum. Door een noodbevel  voor een straal van 5 kilometer rondom bijeenkomst kon de pers niet in de buurt komen. Een cameraman en verslaggever van Omroep Flevoland werden door politieagenten weggestuurd uit het gebied. Hoofdredacteur Allard Berends van Omroep Flevoland zei hij vrijdagochtend tegen Radio1 aangifte te willen doen bij de politie vanwege de inperking van de persvrijheid.

Plasterk neemt afstand van de burgemeesters die de media buiten de deur willen houden. Het uitgangspunt is volgens hem dat ‘,dat als het effe kan en ook als het niet effe kan, de pers vrij zijn werk kan doen&;.

Brief hoofdredacteuren

Al eerder liepen media ook in andere plaatsen op tegen beperkingen voor verslaggeving over dit onderwerp. De VVD is daartegen en heeft de minister opgeroepen met de gemeenten in overleg te gaan.  Ook het college van hoofdredacteuren maakt zich zorgen over de positie van de pers bij de bijeenkomsten over vluchtelingenopvang. In aan burgemeester Moorman van Bernheze schreef het dat een gemeente niet mag bepalen welke journalist wel en welke niet wordt toegelaten tot een openbare bijeenkomst. 

Foto: Media aan het werk buiten beveiligde bijeenkomst in Heesch, ANP, Jeroen Jumelet
 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in