Overslaan en naar de inhoud gaan

Rijksakademie Amsterdam heeft mooiste jaarverslag

De Rijksakademie voor Beeldende Kunsten heeft het mooiste jaarverslag. Dat bleek tijdens de prijsuitreiking van De Bestverzorgde…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

In tegenstelling tot nagenoeg alle andere jaarverslagen is het jaarverslag 2005 van de Rijksakademie geen brochure of boek, maar een krant. De krant telt 48 pagina's op tabloid-formaat en is gewoon in zwart gedrukt op standaard courantdrukpapier. Eenvoudiger kan het niet, maar alles deugt volgens de jury: de vorm, de redactie van tekst en beeld en de typografie. Het ontwerp van de krant is van het Utrechtse bureau Kummer & Herrman.

related partner content for mobile comes here

Eveneens bekroond werden de verslagen van Artsen zonder Grenzen (ontwerp Colombo), het Fonds voor Beeldende Kunsten, Vormgeving en Bouwkunst (75B), de ICTU - ICT Uitvoeringsorganisatie (Vos en Thijs die zijn), het Kröller-Müller Museum (Studio Anthon Beeke) en het Zeeuws Museum (Bureau Hans Gremmen), alle non-profit-instellingen.

Voor het eerst werd geen enkel verslag van een commerciële organisatie bekroond. Die worden minder vaak ingezonden en veel verslagen zijn volgens de jury standaard-verslagen waaraan weinig te beleven is. De jury wijt dat aan gebrek aan betrokkenheid van de leiding bij de totstandkoming van het jaarverslag en gebrek aan samenwerking met de creatieve wereld. Dat de financiën een rol zouden spelen, wil de jury niet geloven. Het juryrapport wijst in dit verband op de bekroonde jaarverslagen. Juist beperkte middelen dwingen volgens hen tot creativiteit en leiden tot slimme oplossingen en uitstekende jaarverslagen.

De Bestverzorgde Jaarverslagen wordt georganiseerd door de Grafische Cultuurstichting, met medewerking van Uitgeverij Compres en Océ-Nederland. De jury 2006 bestond uit Stevijn van Heusden (voorzitter), Freek Kuin, Marcel Kampman, Marloes Krijnen, Jan Sevenster en Hans Wolbers.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in