Overslaan en naar de inhoud gaan

EU wil ander beheer van het internet

De organisatie die internetdomeinen toewijst, ICANN, moet vanaf oktober volledig onafhankelijk worden.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Dat vindt Eurocommissaris Viviane Reding (Informatietechiek), die hierover maandag een videoboodschap presenteerde. ICANN beheert de cijfercombinaties en namen voor internetadressen. De Amerikaanse stichting staat onder bescherming van het Amerikaanse ministerie van Handel. ICANN bepaalt welke toevoegingen, zoals .com en .eu, op het internet gebruikt kunnen worden.

related partner content for mobile comes here

De bestaande overeenkomst tussen ICANN en de Amerikaanse overheid loopt eind september af. Reding vindt dat een goed moment om er een onafhankelijke, transparante instelling van te maken. Ze roept de Amerikaans president Barack Obama op om hieraan mee te werken.

Reding wil verder dat er een onafhankelijke juridische instelling komt voor het internet. Ook pleit ze voor een G12 voor het internet, waarin gediscussieerd kan worden over zaken als beveiliging en beheer (ANP).

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in