Overslaan en naar de inhoud gaan

Sponsors weg bij Antwerp wegens Overmars, excuses voetbalclub voor 'slechte communicatie'

Aanstelling van 'grensoverschrijdende' directeur-voetbalzaken 'druist in tegen de waarden en normen van ons bedrijf’, schrijft Select…
Marc Overmars tijdens de perspresentatie bij Antwerp
Marc Overmars tijdens de perspresentatie bij Antwerp
© Still uit verslag VRT
Marc Overmars tijdens de perspresentatie bij Antwerp
Marc Overmars tijdens de perspresentatie bij Antwerp
© Still uit verslag VRT

Het HR-bedrijf Select Group, een van de hoofdsponsors van de Belgische voetbalvereniging Antwerp, wil zich niet langer binden aan de club vanwege de komst van Marc Overmars. ‘De aanstelling van Overmars druist in tegen de waarden en normen van ons bedrijf’, schrijft Select Group. Ook havenbedrijf Descroes zou volgens Belgische media de samenwerking met Antwerp stopzetten.

related partner content for mobile comes here

De voetbalclub heeft donderdagavond inmiddels excuses gemaakt voor de 'gebrekkige communicatie' bij de aanstelling van Overmars als de nieuwe technisch directeur. De Belgische club presenteerde de oud-topman van Ajax zes weken nadat hij was opgestapt bij de Amsterdammers als gevolg van grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke werknemers van de club.

In een verklaring laat het weten dat de kritiek daarop terecht is. 'Wij hebben een cruciale fout gemaakt in onze aankondiging, want we hebben het meest evidente niet gecommuniceerd: dat een veilig werkklimaat voor al onze spelers en medewerkers prioriteit heeft en dat wij een nultolerantie hanteren op het vlak van ongewenst gedrag op de werkvloer.' Antwerp houdt vol wel een zorgvuldige afweging te hebben gemaakt. 

Geen zelfreflectie

Select Group uitten in zijn verklaring donderdag al kritiek op de gang van zaken. ‘Wij zijn ten zeerste verbaasd over deze beslissing. Als vaste partner en sponsor van RAFC werden wij vooraf niet geconsulteerd noch geïnformeerd’, verklaart Select Group in een statement.

De keuze om de heer Overmars, die recentelijk werd beschuldigd van herhaaldelijk grensoverschrijdend gedrag en waartegen momenteel nog een onafhankelijk onderzoek loopt in Nederland, nu reeds te benoemen, druist rechtstreeks in tegen de waarden en normen van onze Select Group.

Het HR-bedrijf schrijf verder dat het gelooft dat ieder een tweede kans verdient ‘na een bewuste periode van zelfreflectie. Dat is hier niet het geval, volgens Select Group:

‘We betreuren het dan ook ten zeerste dat men tijdens de persconferentie het moment voorbij liet gaan om sereen, behoedzaam en weloverwogen te getuigen van dit proces van zelfreflectie en het verworven inzicht, noch door de directie van Antwerp, noch door de heer Overmars zelf. Enige zorgvuldigheid in de communicatie over de problematiek hebben wij eveneens niet gehoord of gezien.’

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid
Patrick de Leede

Het is 2022 en er wordt nog steeds geblunderd... Antwerp-directeur Jaecques: "De normen en waarden van de club kwamen overeen met die van Overmars." Ook nam hij (naar eigen zeggen) niet de moeite vrouwelijke medewerkers van Antwerp vooraf te informeren over de komst van Overmars. Ongelofelijk.

Martin Mol

Hulde aan Select Group en Descroes omdat ze zo (indirect) het imago van de reclamebranche postief beinloeden. Wie volgt?

Martin Mol

Dat moet beïnvloeden zijn.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in