Overslaan en naar de inhoud gaan

‘Hema vertoont onsympathiek gedrag’

‘De kortingseis is slecht voor Hema's imago’, zegt merkenstrateeg Paul Moers.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De winkelketen, eigendom van Britse investeringsmaatschappij Lion Capital, breekt eenzijdig en met terugwerkende kracht de contracten open met zijn 50 grootste leveranciers. De retailer wil gemiddeld 4 procent van de omzet van vorig jaar bij zijn leveranciers terugeisen. De Hema gaat per 1 april ook minder betalen over de geleverde producten, de samenwerking met 20 procent van de leveranciers wordt stopgezet en degene die wel blijven leveren, krijgen niet eerder dan na 120 dagen betaald.

related partner content for mobile comes here

Paul Moers vindt dit alles niet goed voor het imago van de warenhuisketen. In De Telegraaf zegt hij:

‘Normaal gesproken is het een vriendelijk en sympathiek bedrijf. Ik snap dat ze het moeilijk hebben. Maar dat geeft je geen vrijbrief voor dit soort handelen.

‘De winkel moet zijn eigen gedrag langs zijn eigen merklat leggen. Als het al niet goed gaat met je winkels, zou ik voorzichtig zijn met een merk dat als zo vriendelijk bekend staat. Je hebt als Hema toch ook een zekere sociale rol. Als klanten dit horen, staan ze ook te kijken wat Hema nu aan het doen is. Dit voelen consumenten ook.’

 

 

 

 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in