
Lelystad won de trofee in de categorie tot 100.000 inwoners. Den Haag werd eerste in de categorie grote gemeenten boven 100.000 inwoners. Juryvoorzitter Frits Huffnagel reikte de trofee uit tijdens het Nationale Congres Citymarketing en Evenementen in Venlo.
In de strijd om de Nationale Citymarketing Trofee (NCT) werd Den Haag voor de tweede keer ‘overtuigend winnaar’. Daarmee liet ze de andere genomineerde steden Eindhoven, Haarlem, Dordrecht en Breda achter zich.
Vacatures
Communicatiemedewerker
AVROTROSOnline Advertising Consultant (NL)
VONQOnline communicatieadviseur
Nationale Ombudsman
De jury waardeert Den Haag met name om zijn scherpe positionering en professionele organisatie van de citymarketing. De focus als “Stad van Vrede en Recht” en het gebruik van een aantal onderscheidende kernwaarden zijn afgelopen jaar consistent doorgetrokken. “Bovendien maakt Den Haag ook aantoonbaar progressie. Zo werden de resultaten zichtbaar van het filmbeleid dat de gemeente met succes voert”, zo stelt de jury in haar rapport. De jury constateert ook dit jaar weer een significant verschil met de andere gemeenten.
Lelystad werd winnaar in de categorie ‘kleinere’ gemeenten. De jury verkoos de hoofdstad van Flevoland boven de winnaar van vorig jaar Assen en de gemeenten Culemborg, Leeuwarden en Noordwijk.
Lelystad werd door de jury gewaardeerd om de volharding die deze gemeente aan de dag heeft gelegd, ook waar het citymarketing betreft. “De gemeente is van ver moeten komen en heeft zich vanuit een moeilijke positie omhoog gewerkt,” aldus het juryrapport. De jury geeft verder aan, dat het beleid meetbaar effectief is en dat relevante stakeholders, met name uit het bedrijfsleven, een nadrukkelijke rol spelen in het kader van citymarketing. Ook de gerichte focus op eigen inwoners als ambassadeurs van de stad wordt gewaardeerd.
De vakjury onder leiding van Frits Huffnagel bestond verder uit de volgende leden: Cees van Bemmel (directievoorzitter Van Wijnen Holding NV), Erik Braun (universitair docent Erasmus Universiteit Rotterdam en schrijver van het boek City Marketing: Towards an integrated approach), Gerard Marlet (directeur Stichting Atlas voor Gemeenten en schrijver van het boek “De Aantrekkelijke Stad”), en Erik van Zwam (hoofdredacteur Binnenlands Bestuur).
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee