Overslaan en naar de inhoud gaan

Boer zoekt klant

De Volkskrant komt vandaag met een aardig artikel van Mac van Dinther over boerenwebwinkels. Ik ben er eens goed voor gaan zitten. Loop ik…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Verrassingspakket
Het idee lijkt te zijn ontstaan vanuit de biologische groentepakketten die al jaren door boeren rechtstreeks aan consumenten worden aangeboden.

related partner content for mobile comes here

Ik ken iemand die ze kocht. Zij en haar partner waren regelmatig in paniek, als ze weer eens een groente in het pakket aantroffen waarvan ze geen idee hadden wat het was, laat staan dat ze wisten hoe je die moest klaarmaken. Elke keer was het weer een verrassing, en niet altijd een aangename.

Gezond boerenverstand
Het nieuwe concept, een webwinkel voor verse groenten en fruit, waar je zelf kunt kiezen wat je eet, is volgens het artikel in de Volkskrant ontstaan op eigen initiatief van bioboeren. Zij vroegen zich af waarom groothandel en vervolgens nog de groentezaak of supermarkt tussen hen en de klant in moesten staan. Al die tussenstappen kosten maar onnodig veel tijd en geld.

Groente uit eigen regio
De eerste boerenwebwinkel, HaiBoerHai, startte vier jaar geleden. En het concept slaat aan: volgens de Bio-Monitor is de online verkoop van biologische voeding vorig jaar met bijna 44% gegroeid. Inmiddels zijn er al zo'n dertien webwinkels actief, die samen een flink deel van Nederland bereiken.

De producten komen voor een groot deel uit de eigen regio. Wat de boeren zelf niet kunnen leveren wordt ingekocht, om toch een compleet assortiment aan te kunnen bieden.

Koopmotieven
Belangrijke koopargumenten zijn volgens het artikel het feit dat het om biologische voeding gaat, dat je er zelf niet mee hoeft te slepen en dat de asperges en aardappels op je bord uit je eigen streek komen.

Parkeerpaniek
Helemaal nieuw is het natuurlijk niet, je verse boodschappen online kopen. Je AH-boodschappen kun je al jaren online bestellen en door 'Albert' thuis laten bezorgen, de verse groenten incluis.

Ik heb het nog nooit uitgeprobeerd, en dat is eigenlijk best gek, want ik zou er best die (toch niet malse) ? 4,95 tot ? 8,95 bezorgkosten voor over hebben om niet met mijn weekendboodschappen door een overvolle supermarkt te hoeven manoeuvreren.

En dan heb ik het nog niet eens over de parkeerpaniek. Er is iets wat me ervan weerhoudt, die wekelijkse ellende achter me te laten. Maar wat?

Een kijkje
Ik ben dol op biologische voeding, dus ik ben direct gaan kijken op hofwebwinkel.nl. Duidelijke site, heldere voorwaarden. Het assortiment is behoorlijk compleet.

Ik moet even glimlachen als ik lees dat er op vrijdag wordt bezorgd in "Flevoland en grof weg: Harderwijk, Ermelo, Nunspeet, Elburg, Kampen en 't Gooi".

Kost dat nou?
Een vluchtige vergelijking met AH online leert me dat ik niet om de kleine prijsjes klant moet worden bij de online bioboeren. De eerlijkheid gebiedt me echter erbij te vertellen, dat een vergelijking met de prijzen van Albert redelijk mank gaat.

AH, dat toch bekend staat om z'n biologische assortiment, biedt in z'n webwinkel in de categorie verse groente en fruit namelijk welgeteld elf biologische producten aan. Dat zullen wel de hardlopers zijn.

O ja
Nu weet ik ook meteen weer waarom ik niet bij albert.nl koop. De producten die ik wil hebben, staan negen van de tien keer nou net niet in de schappen van de webwinkel.

En misschien vormt dit meteen een deel van de verklaring waarom nieuwe webwinkels als HaiBoerHai en hofwebwinkel.nl succesvol kunnen zijn. Ze bieden drukke tweeverdieners de mogelijkheid, met veel gemak 'eerlijk voedsel' op tafel te zetten.

Ik ga eens kijken of ze ook bij mij in de buurt bezorgen.

Verder lezen?

Boerenwebwinkels:









Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in