
Dat is ongeveer gelijk aan de netto mediabudgetten van alle politieke partijen van de laatste verkiezingen bij elkaar opgeteld, zo blijkt uit een berekening van mediabureau M2Media te Hilversum.
Op maandagavond 17 september was Rita Verdonk vanaf 18:00 uur tot 24:00 uur vrijwel onafgebroken in beeld: het NOS Journaal van zes uur (1.043.000 kijkers); Een Vandaag (975.000 kijkers); RTL-4 Nieuws van half acht (1.206.000 kijkers); NOS Journaal van acht uur (1.693.000 kijkers); Netwerk (555.000 kijkers); NOS Journaal van tien uur (921.000 kijkers); NOVA (840.000 kijkers) en Pauw & Witteman (1.219.000 kijkers).
Bijna 6,5 miljoen kijkers hebben Rita Verdonk die avond op TV gezien. Indien zij deze TV zendtijd in had kunnen kopen zou dit circa 1,5 miljoen hebben gekost.
Vacatures
(Marketing-) en Communicatiemanager
Hanab Energy SolutionsAdviseur arbeidsmarkt RDW Toezicht en Beoordeling
RDWMarketing Manager (Maternity Cover – 6 Months)
Artipoppe
Daarnaast werd er op de radio die hele dag ook de nodige aandacht besteed aan Verdonk en kreeg zij ook nog eens veel aandacht in de landelijke en regionale dagbladen en op vele internetsites en blogs. Als alle herhalingen van de bovengenoemde televisie-uitzendingen én de gratis publiciteit die ze kreeg worden meegeteld, dan schat M2Media het bedrag zelfs op ruim 2,5 miljoen. Uiteindelijk hebben die ene dag meer dan 10 miljoen mensen Verdonk gezien of gehoord.
‘Bedrijven en organisaties beperken zich vaak tot betaalde media, maar deze actie laat zien hoe de inzet van free publicity ook een enorme bijdrage kan leveren’, zegt Nico Hilhorst van M2Media. ‘Pr en free media zouden veel vaker een onderdeel moeten worden van advertentiecampagnes. Hierdoor kan het effect van betaalde media een extra boost krijgen.’
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee