Jenevermerk Floryn ten onder door failliet Mitra
![Miniatuurvoorbeeld](https://static.adformatie.nl/8f0aa15c-3e52-5c22-9311-77f5ed4faf1e/article/e3/dd/e3ddd560-38a2-47e7-83ad-950adf1031a9/opening_image/opening_image_hero/Floryn_2.jpg)
![Miniatuurvoorbeeld](https://static.adformatie.nl/8f0aa15c-3e52-5c22-9311-77f5ed4faf1e/article/e3/dd/e3ddd560-38a2-47e7-83ad-950adf1031a9/opening_image/opening_image_hero/Floryn_2.jpg)
De ondergang van slijterijketen Mitra nekt ook de Schiedamse distilleerderij Dirkzwager, de stoker van onder meer jeneverbrand Floryn. Dat bevestigde dochterbedrijf Weduwe Joustra maandag na berichten in de media.
Vacatures
Senior Marketeer Partnerships
Nationale Postcode LoterijDigital Advertising Specialist
De HorecabondArbeidsmarktcommunicatie Specialist
TAUWDirkzwager was het moederbedrijf van Mitra, dat eind juni faillissement aanvroeg. De financiële problemen bij die slijterijketen hebben ook gezonde delen van het bedrijf getroffen, zei de bij Dirkzwager aangestelde bewindvoerder eerder op maandag tegen Het Financieele Dagblad.
De kans op een complete doorstart van de stokerijen en de groothandelsactiviteiten zou daarbij nihil zijn, omdat er te weinig interesse is in de markt. De bewindvoerder praat wel over de verkoop van delen van het 137 jaar oude bedrijf, zoals Beerenburg-maker Weduwe Joustra.
Drankenwinkelketen Mitra kampte al jaren met een teruglopende omzet door dalende verkopen en toegenomen concurrentie.
Floryn werd bekend door de slogan 'Ha fijn, een borrel van Floryn'. Zie een oude commercial van Floryn in de video hieronder (vanaf 1:17).
Ster Reclame Maandag 7 april 1980
Bron: ANP
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word lid