Overslaan en naar de inhoud gaan

IAmsterdam viert 10-jarig bestaan

Een van de meest gefotografeerde beelden van Amsterdam.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

10 jaar geleden presenteerde toenmalig burgemeester Job Cohen bovenin de Rembrandtoren de citymarketingplannen van Amsterdam en al de betrokken partners aan de pers. Hij onthulde IAmsterdam als vlag waarmee de hoofdstad en omliggende delen zichzelf zouden presenteren aan toeristen, bedrijven en bezoekers.

related partner content for mobile comes here

Cohen gaf tijdens de perspresentatie in zekere zin toe dat de keuze voor IAmsterdam niet de meest creatieve of bijzondere was. Verschillende bureaus waren met de kreet aangekomen in de pitch, zei hij toen. Het was wel de beste slogan liet hij weten.

Aanvankelijk waren Amsterdammers weinig enthousiast over I Amsterdam’, maar ze zijn het steeds leuker vinden IAmsterdam is zijn 10-jarig bestaan en uitgegroeid tot een van de belangrijkste landmarks van de styad. Door de slogan in 2004 fysiek in letters op het Museumplein te plaatsen is het een van de meest gefotografeerde beelden van Amsterdam geworden.

Inmiddels staat er ook een IAmsterdam op Schiphol, terwijl een derde setje letters dienstdoet om ingezet te worden bij evenementen. Er komt mogelijk ook een vierde, drijvende IAmsterdam.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in