Overslaan en naar de inhoud gaan

.Info domeinnamen erg populair

Het bedrijfsleven heeft grote interesse getoond voor de nieuwe domeinnamen .info.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

In de maanden augustus en september werden meer dan 350.000 .info-namen geregistreerd, aldus merkenadviesbureau Shieldmark.

related partner content for mobile comes here

Voor de uitgifte van het de nieuwe domeinnamen is gekozen voor een systeem waarbij merkhouders gedurende de maand augustus het recht kregen om met voorrang hun merken te registreren. Pas na deze periode zou de registratie opengaan voor namen die niet als merk geregistreerd zijn, zoals generieke en geografische namen. Uit een steekproef van Shieldmark blijkt echter dat een groot aantal generieke termen toch al in augustus is geregistreerd. De aanvragers hebben daarbij aangegeven dat zij merkrechten op de namen bezitten. In veel gevallen is dat in strijd met de waarheid, aldus Shieldmark. Zo zijn ten onrechte domeinnamen als sex.info, werken.info, weer.info, Nederland.info en film.info geclaimd.

De eerste bezwaren tegen de geclaimde .info-namen zijn inmiddels ingediend. Op 5 oktober waren al meer dan 300 arbitrage-procedures aanhangig gemaakt om ten onrechte gelegde claims ongedaan te maken.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in