Overslaan en naar de inhoud gaan

(Case) McDonalds laat kinderen in HongKong droomrestaurant ontwerpen

En verdient 5,2 miljoen dollar aan earned media.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Kinderen in HongKong hebben het niet makkelijk. Het hele leven staat in het teken van prestatie en uitblinken.

related partner content for mobile comes here

Vaak mogen ze van hun pas om middernacht naar bed, vanwege het vele huiswerk en de bijlessen. Een keertje naar McDonalds? Vergeet het maar.

McDonalds vond dat deze kinderen te weinig Happy Meals zagen, maar vooral ook te weinig toegang hadden tot creativiteit en inspiratie. En dat ouders best wat trotser mochten zijn op de creatieve hersenspinsels van hun kinderen.

De fastfoodketen bedacht daarom het project I’m Amazing. Gedurende de zomer van 2012 mochten de kinderen hun droomrestaurant ontwerpen, op papier zetten, en opsturen naar McDonalds.

Vervolgens konden hun ouders (en andere consumenten) stemmen op het favoriete ontwerp.

De 22 populairste ontwerpen , waarna het drukste restaurant in HongKong, de Megabox in Kowloon Bay, een complete make-over kreeg en helemaal volgens de stijl van de kinderen werd herbouwd.

De trotse ouders konden vervolgens in een veiling bieden op de ontwerpen. En dat leverde McDonalds een half miljoen dollar op om te besteden aan zijn Ronald McDonaldhuizen.

;s &;I&;m Amazing&; DDB Group Hong Kong

En 5,2 miljoen dollar aan earned media.

Creatie: DDB Group HongKong

Prijzen:
2013 Cannes - Silver Lion (Media)
2012 Kam Fan Awards - Grand Kam Fan
2012 Kam Fan Awards - Gold (fieldmarketing)
2012 Kam Fan Awards - Gold - Gebruik van Branded Content, Experiential, Sponsorship en Events
2012 Kam Fan Awards - Gold - Beste gebruik van ambient
2012 Kam Fan Awards - Gold - Beste geïntegreerde campagne
2012 Kam Fan Awards - Silver - Environmental/Space Design

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in