Overslaan en naar de inhoud gaan

Accenture koopt Udacity om AI-leerplatform te ontwikkelen

De ruim tweehonderd Udacity-medewerkers gaan Accenture-klanten trainen in het gebruik van artificiële intelligentie (AI).
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

Accenture lijft (online) leerplatform Udacity in om sneller tot een leerplatform over artificiële intelligentie (AI) te komen. Zo'n leerplatform is belangrijk om klanten te trainen in het gebruik van generatieve AI, benadrukt Accenture. Het bedrijf belooft daarom de komende jaren een miljard dollar te investeren in LearnVantage, zoals het platform heet.

related partner content for mobile comes here

AI-transitie

De 230 medewerkers van Udacity gaan onderdeel uitmaken van het LearnVantage-team. De afdeling moet klanten trainen in het gebruik van technologie, data en AI om 'hun bedrijven opnieuw uit te vinden en grotere bedrijfswaarde te bereiken.'

Udacity is opgericht in 2011 en focuste zich de eerste jaren op het uitbrengen van online cursussen voor consumenten. Later is het bedrijf zich gaan richten op carrièrecursussen voor professionals, vooral op het vlak van tech en AI. Die werkwijze sluit aan bij de visie van Accenture, dat veertigduizend nieuwe AI-medewerkers wil aannemen om bedrijven te begeleiden in de AI-transitie.

Udacity was miljard waard

Hoeveel geld Accenture betaalt voor Udacity, houden de bedrijven voor zich. Media gaven eerder dit jaar aan dat een andere partij, Upgrad, in gesprek was met Udacity en een overnamebedrag van honderd miljoen dollar voorstelde. Waarom de deal geklapt is, is niet duidelijk. Wél is duidelijk dat Udacity tegenwoordig veel minder waard is dan tien jaar geleden. Toen haalde Udacity driehonderd miljoen dollar groeigeld op. In 2015 werd het bedrijf gewaardeerd op één miljard dollar, schrijft Techcrunch, maar het heeft die waarde niet weten te verzilveren.

De overname door Accenture moet nog goedgekeurd worden door toezichthouders.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in