Overslaan en naar de inhoud gaan

Reisbranche vecht verbod fossiele reclame Den Haag aan, Reclame Fossielvrij 'vol vertrouwen'

ANVR en TUI spannen een kort geding aan tegen het aangekondigde verbod op vliegreclames in Den Haag.
reclame fossielvrij
© Reclame Fossielvrij
reclame fossielvrij
© Reclame Fossielvrij

De reisorganisatie en TUI eisen in de dagvaarding dat de gemeente Den Haag het verbod op buitenreclame voor vliegen en cruisereizen in Den Haag direct opheft, omdat het onder meer hun recht op vrije meningsuiting zou beperken. 

Het reclameverbod in Den Haag ging op 1 januari 2025 in. Het verbod geldt voor alle buitenreclames voor vliegvakanties, cruisevakanties, auto’s met een (hybride) fossiele brandstofmotor, fossiele brandstoffen en fossiele energiecontracten. 

Reclame Fossielvrij gelooft in goede uitkomst

Campagnegroep Reclame Fossielvrij laat weten zich in de rechtszaak te voegen. 'We hebben vertrouwen in de uitkomst van het kort geding', zegt juridisch medewerker Rémi ter Haar. 'De gemeente Den Haag staat in haar volste recht om fossiele reclame te verbieden. Het kan niet zo zijn dat de vrijheid van grote vervuilende bedrijven om reclame te maken voor hun schadelijke producten, belangrijker is dan de gezondheid van burgers. Tabaksreclame is daarom eerder al verboden.'

Ook advocaat Benjamin van Werven (Walden Grene) die Reclame Fossielvrij vertegenwoordigt, gelooft in een goede uitkomst. 'ANVR en TUI vechten klimaatbeleid aan dat legitiem en effectief is en democratisch tot stand is gekomen. Het verbod op fossiele reclame is in het belang van de gezondheid en beschermt daarmee een grondrecht.' 

Reclame Fossielvrij wijst ook op een recente studie naar het draagvlak in 13 EU-landen. Dat laat zien dat het aantal voorstanders (50 procent) van een fossiel reclameverbod in Nederland 'veel groter' is dan het aantal tegenstanders (23 procent). 

bvA ziet niets in lokaal verbod

Adverteerdersbond bvA ziet niets in een lokaal verbod op fossiele reclame, zei directeur Henriette van Swinderen eerder tegen Adformatie. ‘Een verbod helpt niet, omdat het ook goede boodschappen van een bedrijf onmogelijk maakt. En een lokaal verbod al helemaal niet, dat is puur voor de bühne en leidt uitsluitend tot verwarring bij consumenten en adverteerders.’

Algemeen directeur Hannelore Majoor van JCDecaux wil dat alle belangen goed gewogen worden. ‘Bepaalde restricties moeten op een verantwoorde manier worden geïmplementeerd. We streven naar een win-win-win en zien met creativiteit ook veel kansen voor positieve gedragsbeïnvloeding.’

Corendon

Ceo Gunay Uslu van Corendon zei vanmorgen in het programma 'Goedemorgen Nederland' achter de rechtszaak van de reissector te staan. 'Reclame voor vliegvakanties wordt nu vergeleken met tabaksreclame. Dat is niet terecht.'

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in