Overslaan en naar de inhoud gaan

Unilever stuurt eenzesde top weg

Unilever stuurt dit jaar nog circa 15 procent van zijn topmanagers weg. Dit is het gevolg van een versimpeling van de structuur, aldus de…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De bekendmaking kwam na de toelichting op de resultaten over het eerste kwartaal, afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder zullen over de gehele linie topmanagers structureel verdwijnen. Over het precieze aantal functies dat zal verdwijnen, wil Unilever niets zeggen.

related partner content for mobile comes here

In februari 2004 kondigde Unilever al een flinke reorganisatie van de top aan. Patrick Cesau werd toen CEO, Anthony Burgmans kreeg de functie van toezichthoudend voorzitter. Tegelijkertijd versimpelde Unilever zijn structuur: daarbij werden de oude business units opgeheven. Deze maatregelen leiden er nu toe dat 15 procent van de topmanagers overbodig is geworden. Cesau heeft inmiddels honderd topfuncties opnieuw ingevuld, voor een groot deel met Unilever mensen. De nieuwe teams moeten Unilever innovatiever en flexibeler laten opereren.
Anthony Burgmans vertrekt eventueel eerder dan gepland, aldus een bericht in de Financial Times. Burgmans’ vertrek stond gepland voor 2007, maar hij zou op een besloten bijeenkomst in Londen hebben gezegd dat hij bereid is eerder weg te gaan, indien er een geschikte opvolger zou zijn gevonden. Unilever gaat niet in op dit bericht.

Het eerste kwartaal verliep volgens Unilever overigens beter dan verwacht. De netto-omzet steeg met 2,3 procent naar 9,27 miljard, mede geholpen door vijf extra verkoopdagen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met 24 procent naar 934 miljoen euro. Unilever lijkt erin te slagen om de daling van het marktaandeel te stoppen. Maar het concern zegt nog ‘ver verwijderd te zijn van een structureel herstel’.

Bron: FD

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in