Overslaan en naar de inhoud gaan

Vijftigplusser bezuinigt door crisis

Vijftigplussers bezuinigen op de aankoop van auto’s, vakanties buiten Europa, meubels en horeca.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Ook luxe producten als kleding voor bijzondere gelegenheden, theater en luxe voeding staan hoog op het bezuinigingslijstje, zo onderzocht mediaplatform Route50+. Dat ondervroeg online 824 vijftigplussers, allen lezers van Plus Magazine. In totaal blijkt 65 pct op tenminste één van 30 voorgelegde posten te bezuinigen.

related partner content for mobile comes here

Voor goede doelen lijken er moeilijke tijden aan te breken. Ruim 37 pct is van plan hierop te bezuinigen. Posten die relatief weinig getroffen zijn door de crisis zijn telefoons, de kapper, medicijnen die bij supermarkt en drogist verkrijgbaar zijn en dagelijkse voeding.

De crisis komt gemiddeld wat harder aan bij werkenden dan bij gepensioneerden. Wie met pensioen is, is geneigd op minder posten te bezuinigen. Dit sluit aan bij het bekende feit dat mensen in de

periode voor hun pensioen zich zorgen maken over het feit dat ze geen zicht hebben op de toekomst, dat ze niet precies weten wat hen financieel te wachten staat. Is het pensioen eenmaal daar, dan valt

het in de regel mee. Gepensioneerden laten hun goede humeur dan ook minder door de crisis bederven.

Gezien de onzekerheden die in de financiële toekomst liggen opgesloten zou men verwachten dat er een grote markt is voor advies door financieel deskundigen. Dit blijkt tegen te vallen. Slechts 15 pct van de vijftigplussers heeft behoefte aan een goed gesprek over financiële planning. Voor de meerderheid van de mensen die behoefte hebben aan zo’n gesprek geldt echter dat men dat niet wil met iemand die banden in de financiële wereld heeft. Daarmee is het noodzaak voor de financiële wereld om aan imagoverbetering te werken.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in