Overslaan en naar de inhoud gaan

Dag 5 van de Nationale Museumweek: Hoorn

Vandaag confronteren wij u met een toekomstdroom, want wat u ziet, ziet u niet.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

door Patrick Roubroeks

related partner content for mobile comes here

Hoe spannend is dat. In de verte van de historische haven van Hoorn ziet u het VOC-jacht De Halve Maen dat zijn bekendheid ‘veroverde’ door de ontdekkingsreis die Henry Hudson er in 1609 in opdracht van de Vereenigde Oostindische Compagnie mee mocht maken. Het doel van de reis was om een alternatieve zeeroute naar de rijkdommen van Indië te vinden, maar Hudson week af van het plan en ontdekte ‘per ongeluk’ Nieuw Amsterdam, het huidige New York. De kleine replica van dit historische schip is het hele jaar door te bewonderen in het Westfries Museum aan de Roode Steen in Hoorn.

Maar feitelijk zien wij hier een visuele aankondiging van de fraaie replica de Halve Maen die hier vanaf 30 mei dagelijks te bewonderen valt. Mocht u nog twijfelen aan de waarde van ‘ons echte goud’ dan is deze sprookjesachtige projectie wellicht voldoende om u te overtuigen van het in standhouden van het historische en varende erfgoed van Nederland. Een mooie en trotse herinnering aan een tijd waarin ‘wij’ de maat sloegen op de internationale wereldzeeën en tevens een dag waarop sprookjes werkelijkheid worden!

Videoverslag:

De voorgaande blogs die Patrick Roubroeks schreef in het kader van de Nationale Museumweek als onderdeel van ;Ons echte goud&;, staan hier: , en .

Patrick Roubroeks is creative director en mede-oprichter van Xsaga, mede-verantwoordelijk voor de campagne &;Ons echte goud&;  van de.

 

 

 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in