Overslaan en naar de inhoud gaan

Hyves wordt ordinaire cv databank.

Nu Hyves de twee miljoen leden nadert (waarvan inmiddels ook 70.000 30+ers) staat er een nieuwe dienst op stapel: binnenkort kun je…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Nu de twee miljoen leden nadert (waarvan inmiddels ook 70.000 30+ers) staat er een nieuwe dienst op stapel: binnenkort kun je namelijk ook je cv uploaden en komt er een zoekfunctie voor bedrijven. Bovendien kun je per bedrijf kijken of er mensen uit jouw netwerk, vrienden van vrienden dus, werken en jou wellicht kunnen introduceren.

related partner content for mobile comes here

Veel mensen vragen zich nog steeds af wat nu het nut is van zo'n online netwerk. Welnu, het nut lijkt met de dag groter te worden. Werd eerst vooral de nadruk gelegd op het verzamelen van vrienden om je laatste foto's te delen, inmiddels is er al een groot aantal functies bijgekomen en zijn ook adverteerders toegelaten.

Naast verenigingen, scholen en universiteiten, kun je sinds kort ook bedrijven als hyves community starten. Een klein rondje langs de bedrijven leert dat er inmiddels bijna 3500 zijn aangemeld, waaronder ook de grote Nederlandse bedrijven. Zo is de Brandmanager Hertog IJs van Unilever present, maar ook de International care line manager Tea van Sara Lee/DE. Bij Philips zijn medewerkers verdeeld over 24(!) verschillende communities, al naar gelang vestigingsplaats en werkunit. Een keur aan piloten en stewardessen zijn te bezichtigen op de hyvespagina van KLM. Bij KPN presenteren verkopers zich overigens als "commerciële oplichters", bij Orange "smeren de verkopers abonnementen aan". Zullen hun werkgevers leuk vinden.

Op de hyvespagina staan voornaam, achternaam, leeftijd, functie, passies en sport, maar zijn ook vaak foto's vrij te bezichtigen. En dat zet te denken?

Je kunt je voorstellen dat je gaat solliciteren bij bedrijf X en van tevoren even kijkt wat voor mensen en eigenlijk op afdeling X werken. Je bekijkt meteen even wat de hobbies en passies zijn van de persoon waarmee je het gesprek gaat hebben. Maar? ook het bedrijf kan van tevoren kijken wat voor soort persoon jij bent, wat voor vrienden je hebt, waar je op vakantie gaat etc. Via het onderdeel advertenties zie ik al regelmatig baanaanbiedingen van vrienden van vrienden langskomen, maar binnenkort komt er dus meer.

Tijd dus om je foto's van je weekendje stappen in te ruilen voor foto's van relevante diploma's.

Er bestaat nog geen Molblog.hyves.nl, dus als iemand zich geroepen voelt?

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in