Overslaan en naar de inhoud gaan

Schaamteloos betalen met kortingsbonnen

Onderzoek van ICOM Informations & Communications in Toronto wijst uit dat we ons schamen voor het betalen met kortingsbonnen. Echter,…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Onderzoek van in Toronto wijst uit dat we ons schamen voor het betalen met kortingsbonnen. Echter, nu zorgt de economische crisis ervoor dat we toch weer de afgescheurde (of uitgeprinte!) papiertjes tevoorschijn halen.

Het onderzoek concludeert dat 1 op de 5 Amerikanen zich niet op z’n gemak voelt bij het betalen met een kortingsbon. 57% van deze groep maakt het op dit moment niets meer uit om met bonnen te betalen. Zolang er maar geld wordt bespaard!

Vroeger, toen ik nog geen NEE/NEE sticker op mijn brievenbus had, keek ik reikhalzend uit naar de woensdagmiddag. Net uit school nam ik met een kop thee de huis-aan-huis balden door om de leukste artikelen voor de laagste prijs te omcirkelen. Verrast was ik als ik zag dat er een boekje met coupons tussen zat. Twee Mc Krokets voor de prijs van één. Dat werd als de wieder-weer fietsen naar de Mac want we konden niet genoeg korting krijgen.

Dit kinderlijke, schaamteloze gevoel is blijkbaar maar van korte duur. Nuja, dat blijkt uit het onderzoek van onder de Amerikanen dan. Het beeld dat je in een volle rij in de supermarkt staat en je heftig op zoek bent naar een kortingsbon (waar heb ik het gelaten?) die je welgeteld 1 euro korting biedt op een bon van 200 euro, is toch wel een beetje ‘pietluttig’. En tel daar de zuchtende, geïrriteerde klanten achter je in de rij er bij op en de hele situatie is eigenlijk om je dood te schamen.

Toch?

Het onderzoek wijst verder uit dat er een grote verandering onder jongeren heeft plaatsgevonden. Hoewel 20% van de consumenten onder de 35 jaar zich schaamde voor het betalen met kortingsbonnen, ondervindt 26% nu minder remming om met coupons te betalen. In totaal heeft 43% van de 3013 respondenten aangegeven meer kortingsbonnen in de laatste zes maanden te gebruiken, en 67% geeft aan dit meer te gaan doen in de toekomst.

De economische malaise zorgt ervoor dat mensen op de kleintjes gaan letten. Een uitgelegen kans voor bedrijven om te wapperen met kortingsbonnen. Misschien kunnen we het stigma van ‘pietluttig’ of ‘armzalig’ bij het betalen met coupons veranderen naar ‘goh, wat handig’ of misschien wel ‘cool’. Dat je thuiskomt van boodschappen doet en je aan je man (of vrouw!) vertelt: ‘Weet je wat me vandaag is overkomen in de supermarkt? Ik had gewoon 10 euro korting door al die kortingsbonnen die je me hebt meegegeven. Super!’

Dus, laten we allemaal onze trots opzij zetten en stoppen met zuchten in wachtrijen. Iedereen kan een korting gebruiken, en daar hoeven we ons echt niet voor te schamen!

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in