
Albert Heijn zei eerder in dagblad Trouw dat er een wet duurzame producten zou moeten komen, want als de overheid niets doet dan blijft volgens AH duurzaamheid in voeding 'een marginaal verschijnsel'.
Maar politici zeggen nu in het dagblad dat de wet er waarschijnlijk niet komt. Bovendien verwijten ze Albert Heijn hypocrisie. CDA-Kamerlid Joop Atsma stelt vragen aan minister Verburg van landbouw over het plan. 'Ik vind dit echt getuigen van hypocrisie. Je vindt in de Albert Heijn een keur aan producten die van ver buiten Europa komen. Daar zijn de welzijnseisen heel wat lager. Het concern moet eens heel stevig in de spiegel kijken', meldt Atsma in Trouw. 'Verder leest het CBL, de brancheorganisatie waar Ahold ook lid van is, de Tweede Kamer voortdurend de les dat er te veel regels zijn.'
Vacatures
Marketing Manager (Maternity Cover – 6 Months)
ArtipoppeAllround Communicatieadviseur (28-32 uur)
CTGBContent Creative- RTL Tonight
Banijay Benelux.comPvdA-collega Harm Evert Waalkens is het met Atsma eens. 'Als je in de ene hoek biologische producten aanbiedt en daartegenover een stunthoek zet, lopen consumenten likkebaardend naar het schap met de lage prijzen. Een concern kan ook zeggen: Wij kiezen voor biologische groenten en we leggen uit waarom. Dan is het dilemma bij de klanten weg.'
Verder dan een verbetering van het systeem van keurmerken waarmee de consument kan zien of een product duurzaam is, wil de Kamer waarschijnlijk niet gaan.
Bron: Trouw
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee