Overslaan en naar de inhoud gaan

Meer vertrouwen in media, minder in kerken

Het vertrouwen van Nederlandse opinieleiders in bedrijfsleven en religieuze instellingen neemt af. Dit blijkt uit de jongste, wereldwijde…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Wereldwijd is het vertrouwen in het bedrijfsleven sterk gestegen, samen met ngo’s zijn zij de meest vertrouwde instituten. Hoewel Nederland in vergelijking met de ons omringende landen nog relatief hoog scoort, is het vertrouwen in het bedrijfsleven (55%) lager dan het vertrouwen in de overheid (64%), media (59%) en ngo’s (59%). Met name het vertrouwen in bedrijven als verzekeringsmaatschappijen en banken in Nederland daalt sterk (respectievelijk 6% en 16%).

related partner content for mobile comes here

Ook zeggen Nederlandse opinieleiders veel minder vertrouwen te hebben in religieuze instellingen; ten opzichte van 2007 daalde het vertrouwen in deze sector van 55 naar 40%. Hoewel er een lichte daling is te zien van 2%, geeft 64% van de opinieleiders aan vertrouwen te hebben in de overheid. Net als vorig jaar scoort wereldwijd alleen China hoger als het gaat om vertrouwen in de overheid. Ter vergelijking: in veertien van de achttien onderzochte landen wordt het bedrijfsleven meer vertrouwd dan de overheid.

Opvallend is ook het grote vertrouwen in de media: 59% geeft aan hierin vertrouwen te hebben, in vergelijking met 54% vorig jaar. De media genieten hier zelfs het meeste vertrouwen van alle ontwikkelde landen. Bovendien is alleen in Nederland een toename in vertrouwen in de media zichtbaar. Nederlandse opinieleiders gebruiken de Telegraaf (40%), de Volkskrant (37%), RTL (33%) en CNN (25%) het meest als bron voor zakelijke informatie. Ook is onderzocht of opinieleiders gebruik maken van blogs voor het vergaren van informatie. Nederland scoort daarin samen met Mexico het laagst; slechts 29% van de respondenten leest blogs voor informatie over organisaties, tegen bijvoorbeeld 51% in Frankrijk en 74% in China.

In het merendeel van de Europese landen hebben opinieleiders verreweg het meeste vertrouwen in ngo’s. In Nederland is het vertrouwen in ngo’s echter lager dan het vertrouwen in de overheid.

Nederlandse opinieleiders vertrouwen ‘mensen zoals zijzelf’ het meest voor het leveren van betrouwbare informatie (73%). Ver daarna volgen experts als dokters of andere zorgspecialisten (59%). Wereldwijd vertrouwen opinieleiders het meest op experts en ‘mensen zoals zijzelf’ voor het leveren van betrouwbare informatie. Wereldwijd scoort ‘iemand zoals ik’ 58% als het gaat om een betrouwbare bron voor informatie. Financiële of branche-analisten, academici en dokters of andere zorgspecialisten scoren meer dan 50% op vertrouwen (respectievelijk 57%, 56% en 55%).

Een Engelstalige presentatie van de resultaten is te vinden op de .

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in