Overslaan en naar de inhoud gaan

Frankrijk wil Google-belasting

De Franse regering buigt zich over een voorstel om advertentie-inkomsten van internetbedrijven te belasten.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Deze zogenoemde -belasting moet onder meer terechtkomen bij musici, die lijden onder illegaal downloaden. Ook andere culturele uitingen moeten ermee worden beschermd. Het voorstel van een regeringscommissie lekte donderdag uit via de Franse krant .

related partner content for mobile comes here

De belasting zou jaarlijks 50 miljoen euro kunnen opleveren, maar de concrete invulling is nog niet bekend. De commissie stelt voor het plan op Europees niveau aan te kaarten, maar het zou ook kunnen dat Frankrijk het alleen gaat invoeren, meldde commissievoorzitter Patrick Zelnik.

Zelnik is een platenproducent. In die functie was hij onder meer verantwoordelijk voor muziekopnamen van Carla Bruni-Sarkozy, de vrouw van president Nicolas Sarkozy. Volgens Zelnik raakt zijn plan slechts een klein deel van de inkomsten van Google. Jaarlijks zou de internetgigant in Frankrijk 800 miljoen euro aan advertentieopbrengsten binnenhalen.

De Franse tak van Google liet in een reactie weten te hopen dat Frankrijk eerder innovatie stimuleert dan nieuwe belastingen invoert.

Bron: ANP.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in