Overslaan en naar de inhoud gaan

WK 2010 in Zuid-Afrika

De afgelopen twee weken heb ik het genoegen gehad om naar Zuid-Afrika af te reizen. We zijn daar bezig geweest met het volgende vraagstuk:…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De afgelopen twee weken heb ik het genoegen gehad om naar Zuid-Afrika af te reizen. We zijn daar bezig geweest met het volgende vraagstuk: Hoe kan Zuid-Afrika op lange termijn profiteren van het WK dat volgend jaar in dat land neer zal strijken? Een dergelijk evenement kan verregaande positieve reacties opwekken, maar Zuid-Afrika is ook een land met serieuze uitdagingen. Wat denk jij? Zal het WK een omslag veroorzaken en Zuid-Afrika voorgoed op de toeristische en zakelijke kaart zetten of komt het te vroeg? Hoe zal het in heel Afrika doorstromen? En hoe kan marketing daar een positieve bijdrage aan leveren?

related partner content for mobile comes here

Uiteraard heb ik ook zo mijn eigen visie, maar ik zal proberen het zo objectief mogelijk te houden. Volgens mij staan er twee zaken als paal boven water. Allereerst is Zuid-Afrika een ongelofelijk mooi land. Toeristisch gezien heeft het vele mogelijkheden met de kust, de natuur, het klimaat en de cultuur. Aan de andere kant heeft het land een rijke geschiedenis die niet altijd even rooskleurig is geweest (understatement). Enorm veel internationale invloeden door de jaren heen hebben er voor gezorgd dat er duidelijke tegenstrijdigheden zijn ontstaan die veelal onder het oppervlak zijn te vinden. De dagelijkse gang van zaken verloopt soepel, maar als je gesprekken aangaat met mensen kom je erachter dat er toch wel meer aan de hand is. Apartheid, onderdrukking en het verschil tussen blank en zwart zijn veelbesproken thema’s.

Daarnaast is er nog het punt van de infrastructuur en huisvesting. Ik ben van het vliegveld in Johannesburg naar Pretoria gereden wat ongeveer 40 minuten duurt en op elke meter daarvan zijn ze bezig met wegwerkzaamheden voor het WK 2010. Wat ik me vooral afvraag is hoe het evenement ervoor kan zorgen dat niet alleen gedacht wordt aan infrastructuur, investeerders en een geslaagd evenement, maar er ook gekeken wordt naar de problemen en uitdagingen die nog heersen in Zuid-Afrika. Zo reden we in Soweto, de township van Johannesburg, waar vele mensen onder golfplaten leven en 10 minuten later sta je aan de voet van SoccerCity, het stadion waar ook de finale wordt gespeeld met een capaciteit van 95.000 plaatsen.

Van harte hoop ik dat het evenement de levensstandaard van alle Zuid-Afrikanen op lange termijn verbeterd in plaats van dat het verschil tussen rijk en arm alleen maar groter wordt.

Misschien een te open discussie voor hier op Molblog, maar wel een interessante case om als marketeer bij stil te staan. Natuurlijk kunnen wij via internet en tv alles gaan volgen en zal het geweldig worden, maar hoe kunnen ook de minder bedeelden in het land zelf erbij betrokken worden. Zonder elektriciteit en zonder geld.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in