Overslaan en naar de inhoud gaan

Nederlanders worden nog altijd tolerant gevonden

Hoe denken Europeanen over elkaar? Als Nederlanders moeten kiezen, nemen ze het liefst de Belgische nationaliteit aan (16 procent).…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Uit het onderzoek blijkt dat Europeanen dol zijn op Italië, zowel op de mensen als op het land en het eten. Italianen worden door 16 procent van de Europeanen verkozen tot het leukste volk. Vooral bij de vrouwelijke ondervraagden scoren de Italianen hoog, gevolgd door Spanjaarden (12 procent) en Fransen (10 procent). In Nederland komt Spanje op de eerste plaats. Volgens Nederland zijn de Spanjaarden (16 procent) het leukste volk, gevolgd door de Belgen.
Europa heeft niet zo veel op met de Duitsers, 22 procent beoordeelt hen als minst leuk. Dat Nederlanders nog steeds een moeilijke relatie hebben met hun oosterburen blijkt uit het feit dat dit percentage in ons land met 33 procent nog een stuk hoger ligt. Vooral op vrouwen in de leeftijdscategorie 18-35 jaar, maken de Duitsers weinig indruk.

related partner content for mobile comes here

Duitsers zijn volgens het onderzoek de meest ongemanierde mensen in Europa, 27 procent van de Europeanen ergert zich aan hun onbeschaamde gedrag. Nederlanders gaan nog een stukje verder; 42 procent vindt dat de Duitsers zich onfatsoenlijk gedragen. Vooral jongeren en dan in het bijzonder jongere vrouwen hebben een negatievere houding dan de groep 50-plus.
Maar Duitsers hebben volgens de ondervraagden ook positieve eigenschappen. Zo beoordeelt 45 procent hen als meest efficiënt en hebben ze volgens 21 procent van de Europeanen en 33 procent van de Nederlanders het meest bijgedragen aan de wereldgeschiedenis.

Ook op het gebied van sex-appeal blijven de Italianen onverslagen. Met 34 procent van de Europese stemmen en zelfs 47 procent van de Nederlandse stemmen blijken de Zuid-Europeanen bijzonder populair.
Wederom schroeven de vrouwelijke ondervraagden deze score behoorlijk op. De Belgen kunnen op heel wat minder aandacht rekenen, geen enkele ondervraagde gaf aan onze zuiderburen een sexy volk te vinden.
Volgens 30 procent steken de Britten met kop en schouders uit boven de rest als het gaat om de 'meeste humor'. In Nederland worden de Britten zelfs door 52 procent van de ondervraagden gewaardeerd om hun komisch talent. Op grote afstand volgen de Italianen, Fransen en Spanjaarden.

Van de Nederlandse ondervraagden vindt 36 procent dat de Fransen de beste keuken hebben. Europees gezien scoren de Italianen met 40 procent beter, en behalen de Fransen een score van 23 procent. Ruim de helft van de jonge Europese vrouwen is het meest enthousiast over de kookkunsten van de Italianen.

Als men mochten kiezen, zou 16 procent van de Europeanen het liefst naar Italië verhuizen, op de voet gevolgd door 15 procent die naar Spanje zou vertrekken en 11procent die zich in Frankrijk zou vestigen. In Nederland wordt Spanje met 23 procent verkozen tot het favoriete land om te wonen. Ook als men moest veranderen van nationaliteit zou 13 procent van de Europeanen voor de Italiaanse kiezen met wederom Spanje en Frankrijk op de tweede en derde plaats. Opvallend genoeg gaat de voorkeur van de Nederlandse ondervraagden uit naar de Belgische nationaliteit, 16 procent zou het liefst als Belg door het leven gaan. Onze zuiderburen zijn daarmee populairder dan de Fransen, Italianen, Spanjaarden en Engelsen. Argumenten die werden genoemd, waren onder andere een vergelijkbare woonomgeving, taal en levensstijl. De Belgen hebben echter geen aspiraties om Nederlander te worden.
Parijs werd ten slotte door een ruime meerderheid (25 procent) verkozen tot favoriete Europese stad, op enige afstand gevolgd door Londen (13 procent) en Rome(13 procent).

Reader's Digest hield het onderzoek onder bijna 4000 Europeanen in 19 landen. Zij beantwoordden 12 vragen met betrekking tot de meest favoriete Europeaan, de leukste Europese stad en de meest favoriete nationaliteit. In Nederland werden de inwoners van Alkmaar en Apeldoorn aan de tand gevoeld.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in