Overslaan en naar de inhoud gaan

Rotterdammers willen stadswapen terug in het logo

‘Sommigen hebben het motto “Sterker door de strijd” zelfs laten tatoeëren.’
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

Als het aan het CDA in Rotterdam ligt, wordt het aloude stadswapen ‘Sterker door strijd’ heringevoerd. Het oude, stoere wapen met de leeuwen werd in 1999 vervangen door een modieus logo met de hoofdletter ‘R’ en golvend water.

related partner content for mobile comes here

Het gevoel
Volgens CDA-fractievoorzitter Sven de Langen is de tijd rijp om het oude wapen weer van stal te halen. ‘Dat past beter bij de identiteit, de cultuur en het gevoel van de Rotterdammers’, zei hij in een toelichting op vragen die hij bij het college van burgemeester en wethouders heeft ingediend. ‘Het motto is voor veel Rotterdammers een lijfspreuk, sommigen hebben die zelfs laten tatoeëren.’

93 procent voor-stemmers
Volgens een poll van het AD is in de loop van donderdag 93 procent van de ruim 2.600 stemmers voorstander van herinvoering. Fractievoorzitter Samuel Schampers (D66) is het mede daarom eens met het CDA-initiatief. ‘We zijn de partij van de referenda, dus als Rotterdammers dat willen, dan zijn wij voor.’ De derde coalitiepartij, Leefbaar Rotterdam noemt het voorstel ‘interessant’, maar wacht nog met nadere standpuntbepaling.

Ombouwoperatie
Een ombouwoperatie is meestal een langdurige en kostbare zaak.
In 2013 voerde Den Haag ook opnieuw het oude, maar gemoderniseerde wapen ‘Vrede en recht’ met daarop de ooievaar in.

Bron: ANP

FOTO: ANP

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in