
Gisteravond werden de winnaars van de Young Lions Competition Netherlands in Bitterzoet bekendgemaakt. De jonge creatieven hadden de opdracht gekregen in 72 uur een campagne te maken voor tijdschrift Creatie. De briefing luidde: ‘Maak iedereen in de creatieve sector duidelijk dat ze niet zonder een abonnement op Creatie kunnen. Gebruik hiervoor de bestaande pay-off ‘Zonder creatie heb je niets’ en werk je concept uit in één of meerdere middelen.’ De competitie werd georganiseerd door Stichting Jonge Honden in samenwerking met Getty Images en ondersteund door reclamebureau Crossmarks, Creatie en de Vea. Vea kwam op het laatste moment nog over de brug met een extra financiële ondersteuning.
De jury van de competitie bestond uit Marcel Hartog (Publicis, jurylid Print in Cannes), Bram de Rooij (Euro RSCG 4D, Cyber-jurylid), Astrid Prummel (hoofdredacteur Creatie) en Albert Top (algemeen directeur Crossmarks). Filmjurylid Richard Bullock (180 Amsterdam) jureerde mee in de voorronde.
Vacatures
(Marketing-) en Communicatiemanager
Hanab Energy SolutionsAdviseur arbeidsmarkt RDW Toezicht en Beoordeling
RDWMarketing Manager (Maternity Cover – 6 Months)
ArtipoppeVolgens Hartog waren er veel teams die met vergelijkbare ideeën kwamen. Zo waren de thema’s ‘reclameprijzen’, ‘Onze Lieve Heer’ en ‘reclame coryfeeën’ favoriet. In Print werd het meeste werk ingestuurd en vielen uiteindelijk 5 nominaties. Het idee van Hallo-studenten Haarhuis en Le Gras vond de jury een ‘tijdloos reclame-idee met een filosofisch tintje.’
In Film viel het aantal inzendingen tegen. Een inzending werd genomineerd, omdat het met kop en schouders boven de rest uitstak. Loomans en Wood, eerstejaars studenten Willem de Kooning Academie, wonnen met hun prachtig uitgewerkte idee ‘The seed of inspiration’ overtuigend.
In Cyber was het niveau volgens De Rooij hoog. ‘Famous creatie call’ van Vonk en Pijnacker won nipt omdat het een rond en salesgedreven idee was.
[Fotografie Jan Dirk van der Burg]
Haarhuis & Le Gras
Loomans & Wood
Vonk & Pijnacker worden door jurylid Marcel Hartog op de hoogte gebracht van hun winst in Cyber:
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee