Overslaan en naar de inhoud gaan

Kamer wil snel duidelijkheid over omroepplannen

Verscheidene fracties in de Tweede Kamer willen dat staatssecretaris Van der Laan van Media snel met haar langetermijnplannen over het…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Gisteren was er een debat over de plannen van de staatssecretaris voor de korte termijn. Sommige partijen overwegen om de stemming over haar kortetermijnplannen aan te houden tot haar volledige omroepplan beschikbaar is. De D66-bewindsvrouw zegde toe dat haar omroepplan medio juni beschikbaar is. Dat stuk gaat over de periode na 2008.
Al vanaf september van dit jaar wil ze dat de raad van bestuur van de Publieke Omroep (PO) meer macht krijgt en dat de Raad van Toezicht PO uit onafhankelijke kroonleden gaat bestaan en dus niet meer uit omroepvoorzitters. Om dat op tijd voor elkaar te krijgen, moet de Kamer er deze week over stemmen, maar sommige leden zien dat niet zitten.

related partner content for mobile comes here

Het aanpassen van de samenstelling van de Raad van Toezicht en het herdefiniëren van de positie van netcoördinatoren vinden diverse Kamerleden te ingrijpend om nu in één week af te handelen, zonder te weten waar de bewindsvrouw nog meer mee komt.

Van der Laan heeft begrip voor die opstelling, maar hoopt dat de Kamer toch deze week gaat stemmen. ‘Dat is bestuurlijk verantwoord omdat dat de Publieke Omroep is toegezegd. Het is cruciaal dat er een onafhankelijke Raad van Toezicht komt, want het medialandschap is momenteel ingewikkeld genoeg. Het is van belang dat er rust komt. Bovendien heeft de huidige raad aangegeven per 1 september te willen stoppen', aldus Van der Laan (ANP).

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in